TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

04.05.2012

Nasi rywale w liczbach: GKS Katowice

Ostatnie dwie porażki w lidze niemal definitywnie przekreśliły  szansę żółto- niebieskich na Ekstraklasę w przyszłym sezonie.  Do rozegrania zostało jednak jeszcze 6 kolejek w których „Arkowcy” powalczą o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu. W najbliższą sobotę przeciwnikiem Arki będzie GKS Katowice. „Gieksa” w dalszym ciągu walczy o utrzymanie gdyż od strefy spadkowej zespół ten dzieli zaledwie 1 punkt.

 

W przerwie zimowej w zespole prowadzonym przez Rafała Góraka doszlo do kilku zmian w kadrze. „Gieksę” wzmocnili: Piotr Gierczak, Marcin Pietroń, Patryk Stefański, Kamil Szymura oraz Krzysztof Wołkowicz z zespołu juniorów. Z Katowic odeszli natomiast Daniel Feruga, Mateusz Niechciał oraz Bartłomiej Pawłowski. Do zespołu rezerw przesunięto natomiast Dawida Jarkę, Piotr Plewnę oraz Arkadiusza Rysia.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0182_kopia_8e2a28dabb18d6369f1eee5fc6ff534d.jpg

 

Bilans spotkań GKS – u Katowice w sezonie 2011/2012: 8 zwycięstw – 10 remisów – 10 porażek
U siebie: 6 zwycięstw– 3 remisy – 6  porażek
Na wyjeździe: 2 zwycięstwa – 7 remisów – 4 porażki

 

„Trójkolorowi” w tym sezonie zdobyli do tej pory 34 punkty: 8 zwycięstw i 10 remisów dało taką zdobycz. Na własnym stadionie zawodnicy z Katowic mają tylko 3 spotkania zremisowane. Jednym z tych spotkań, w którym padł remis, był mecz z Arką zakończony bezbramkowym wynikiem. Odwrotna sytuacja ma miejsce na wyjeździe, gdzie „Gieksa” z 7 remisami jest jednym z dwóch najczęściej remisujących ekip. W meczach wyjazdowych zawodnicy Rafała Góraka zanotowali jedynie 2 zwycięstwa, z Wisłą Płock 2:0 oraz z KS Polkowice 2:1.

 

Bilans bramek: 30  strzelonych – 30 straconych
U siebie: 17 strzelonych – 12 straconych
Na wyjeździe: 13 strzelonych – 18 stracone

 

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 30                                      Bramki stracone z akcji: 26
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 2                      Bramki stracone z rzutów karnych: 3
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                              Bramki stracone samobójcze: 1
Bramki strzelone w 1. połowie: 10                          Bramki stracone w 1. połowie: 17
Bramki strzelone w 2. połowie: 20                          Bramki stracone w 2. połowie: 13

 

Bramki „Gieksy” sie bilansują, po 30 bramek zdobytych i straconych. Na własnym stadionie bilans jest dodatki, o 5 bramek więcej zdobytych niż straconych. Taka sama różnica dotyczy bramek na wyjeździe, jednak w tym wypadku na niekorzyść „Trójkolorowych”. Jedną bramkę katowiczanie stracili po bramce samobójczej. GKS zdobywa dwukrotnie więcej bramek w drugich częściach spotkań. Natomiast bramek straconych więcej padło w pierwszych częściach spotkań.

 

Czasy strzelonych bramek:                                       

Minuty

Ilość bramek

0-15

1

15-30

4

30-45

5

45-60

8

60-75

3

75-90

9

 

Czasy straconych bramek:

Minuty

Ilość bramek

0-15

5

15-30

4

30-45

8

45-60

2

60-75

8

75-90

3

 

Jeżeli chodzi o czasy strzelanych bramek to najskuteczniejsi zawodnicy GKS - u byli w końcówkach spotkań – 9 bramek. Natomiast tylko jedną bramkę udało się zdobyć w pierwszym kwadransie. W przypadku bramek traconych to najlepszym okresem, są początki drugich części, kiedy to padły tylko 2 bramki. Najwięcej bramek „Trójkolorowi” tracą w końcówkach pierwszych połów oraz w drugich połowach pomiędzy 60 a 75 minutą – po 8 goli.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0153_kopia_e3c3684cdcba3f7a4cf03695af8b6537.jpg

 

Statystyki zawodników:

 

Najwięcej minut na boisku:       

Jan Beliancin  – 2256 minut (26 spotkań),
Przemysław Pitry  – 2149 minut (26 spotkań),
Jacek Kowalczyk – 2139 minut (14 spotkania),

Najlepsi strzelcy:                            

Mateusz Zachara  – 6 bramek,
Deniss Rakels –5 bramek,
Damian Chwmiel, Przemysław Pitry – po 4 bramki.

 

Najostrzej grający:                        

Przemysław Pitry, Tomasz Hołota,  – 8 żółtych kartek (czerwona po dwóch żółtych),
Tomasz Rzepka – 8 żółtych kartek,

 

Najwięcej minut na boisku spędził słowacki obrońca Jan Beliancin – 2256 minut. Drugi w tej klasyfikacji jest napastnik Przemysław Pitry, a trzeci obrońca Jacek Kowalczyk.  Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Mateusz Zachara który zdobył 6 bramek. Drugi jest wypożyczony z Zagłębia Lubin Łotysz – Deniss Rakels z 5 bramkami na koncie. Po 4 bramki zdobyli Damian Chmiel oraz Przemysław Pitry. Najostrzej grającymi zawodnikami są Przemysław Pitry oraz Tomasz Hołota, którzy uzbierali po 8 żółtych kartek, obaj zawodnicy jednokrotnie zostali ukarani czerwoną kartką w wyniku dwóch żółtych kartoników. 

 

W sobotę żółto –niebiescy zagrają z broniącym się przed spadkiem GKS – em Katowice. „Gieksa” ma za sobą dwie porażki z rzędu , podobnie jak Arka.  Tym bardziej w Gdyni zawodnicy z Katowic będą chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony. My mamy jednak nadzieję, że „Arkowcy” wreszcie zagrają dobrze i skutecznie, a wtedy o to że punkty zostaną przy Olimpijskiej możemy być spokojni.

 

opracował: Sebastian Jędrzejewski

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia