TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

19.01.2012

Już tylko czterech na testach.

Brazylijczyk Nildo nie zostanie piłkarzem Arki Gdynia. Żółto-niebiescy poinformowali o wycofaniu się z rozmów z jego dotychczasowym klubem Bogdanką Łęczna po tym jak piłkarz nie stawił się na zaplanowanych testach medycznych.

Arka miała już uzgodnione warunki transferowe z dotychczasowym klubem brazylijskiego napastnika, który miał być realnym wzmocnieniem siły ofensywnej żółto-niebieskich. Zainteresowania jego osobą nie krył trener Petr Nemec

Sprawa skomplikowała się jednak, gdyż prawa do Nildo rościli sobie różni menedżerowie, a sam zawodnik prowadził rozmowy z kilkoma klubami, między innymi Lechią Gdańsk.

W Arce najprawdopodobniej zagra jednak inny piłkarz Bogdanki, również Brazylijczyk, obrońca Wallace Peres Benevente. 27-letniego stopera trener Nemec zna ze wspólnej pracy we Flocie Świnoujście. W jego przypadku klub oczekuje jedynie na dokumentację medyczną po badaniach w klinice Rehasport.

W ostatnich dniach żółto-niebiescy sprawdzali aż ośmiu piłkarzy, z których z drużyną pozostało już tylko czterech. Środowe spotkanie sparingowe z Jagiellonią Białystok rozwiązało wątpliwości sztabu trenerskiego względem części testowanych zawodników. Treningi z Arką zakończyli Damian Adamczyk, Marcin Siedlarz oraz Dusan Usković, którzy nie znaleźli wystarczającego uznania w oczach Petra Nemca

Gdynię opuścił również napastnik Tomasz Mikołajczak, którego ewentualny angaż w Arce nie jest jeszcze przekreślony. Jak poinformował klub, jego kandydatura wciąż jest brana pod uwagę i być może piłkarz jeszcze powróci do treningów z zespołem.

Na decyzje odnośnie swojej dalszej przyszłości wciąż czekają natomiast: Słowak Roman Konecny, Patryk Jędrzejowski, a także Japończyk Ryotaro Nakano i Kameruńczyk Christian Toko Edimo. Wszyscy czterej w sobotę trenowali z zespołem najpierw na siłowni, a następnie w hali. Po południu czekały ich z kolei zajęcia na boisku.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach z Arką oficjalnie pożegnało się już trzech piłkarzy z jesiennej kadry. Do Cracovii wypożyczony został Marcin Budziński, a za porozumieniem stron kontrakty rozwiązano z Krzysztofem Łągiewką i Ensarem Arifoviciem.
 
jag. Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia