22.03.2007

Arka przegrała z Lechem (Gazeta Wyborcza)

Gdynianie, grając w rezerwowym składzie, przegrali z rezerwowym składem Lecha w meczu o Puchar Ekstraklasy.

Sparing Arki z Lechem rozgrywany pod szyldem Pucharu Ekstraklasy zaczął się niemrawo. Przez dobre kilkanaście minut na boisku nie działo się nic ciekawego. Ale z biegiem czasu Arka zaczęła stwarzać sytuacje i osiągać przewagę. "Szarpał" Bartosz Karwan, który w rundzie wiosennej nie zagrał w Arce ani minuty z powodu przeciągającej się grypy.

Obie drużyny wystąpiły zresztą w rezerwowych składach. A na mecz nie przyjechał nawet I trener Lecha Franciszek Smuda. Arka próbowała grać, a Lech próbował kontrować. Wychodziło z tego niewiele. Paradoksalnie najlepszą sytuację do zdobycia gola Arka miała po atomowym uderzeniu Piotra Jawnego niemal z 40 metrów, ale po jego strzale piłka minimalnie minęła okienko bramki Lecha.

W drugiej połowie obraz gry diametralnie się zmienił. Lech przejął inicjatywę i w 67. minucie po rajdzie lewą strona boiska Bułgara Iliana Micanskiego, zdobył pierwszą bramkę. Chwilę później Lech mógł prowadzić już 2:0, ale strzał Jacka Dembińskiego instynktownie obronił Kamil Biecke. W 78. minucie Arka powinna wyrównać, ale Binkowskiego nie zdołał pokonać obrońca gdynian Łukasz Kowalski. Lech wyprowadził kontrę i po uderzeniu Łukasza Sarkowicza wygrywał już 2:0.

Lech już wcześniej zapewnił sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Ekstraklasy, a Arka także wcześniej straciła tę szansę. W gdyńskiej drużynie zagrali tylko dwaj zawodnicy, którzy wyszli w podstawowym składzie w poprzednim meczu ligowym z Arki z Pogonią (David Kalousek i Janusz Dziedzic) i było to widać na boisku. Gdynianie mimo niezłego początku okazali się słabsi od piłkarzy Lecha i zasłużenie przegrali.