TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

27.07.2011

Kuklis: Chcę pomóc Arce wrócić do ekstraklasy. (Dziennik Bałtycki)

Rozmowa z Piotrem Kuklisem, rozgrywającym Arki Gdynia.

Piłkarskim Jasiem Wędrowniczkiem raczej nie jesteś. Dotychczas nie opuszczałeś Łodzi i okolic. 

Tak się złożyło. Czuję się wychowankiem Widzewa, chociaż piłkę zaczynałem kopać w ŁKS. W ekstraklasie rozegrałem ponad 70 spotkań i zdobyłem w nich 7 bramek. Na stałe w pamięci pozostały mi derbowe spotkania Widzew - ŁKS. Z tych kilku zdobytych bramek najwięcej radości przyniosło mi pokonanie na Legii Jana Muchy, któremu przerwałem passę kilku spotkań bez straty gola. 

Transfer do Arki to dla ciebie pożegnanie z ekstraklasą? 

Mam nadzieję, że na jeden sezon. Wiadomo, że powrót Arki do ekstraklasy to strategiczny cel klubu i oczywiście nas - piłkarzy. Chcę w realizacji tego celu pomóc mojej nowej drużynie. 

Oglądając wasz mecz z Wartą przypomniała mi się piłkarska anegdotka z rozmowy działacza z trenerem: Czemu nie graliście krótkimi piłkami? -pyta ten pierwszy. - Bo w magazynie były tylko długie - słyszy w odpowiedzi. Czemu przeciwko Warcie graliście tylko "długie" piłki? 

Nie graliśmy tylko długich piłek, bo zdarzały nam się akcje złożone z kilku podań wymienionych po ziemi. Za mało jeszcze jesteśmy zgrani, aby przeprowadzać koronkowe akcje w środku boiska, co grozi stratą piłki. W kolejnych meczach te proporcje powinny się zmieniać. 

Kuklis liderem Arki - co ty na to? 


Ładnie brzmi, ale ja chcę na to miano zapracować tylko na boisku. 
 
Rozmawiał Janusz Woźniak Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia