TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kuchnia Wikinga
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

22.07.2011

Jakub Kowalski: Dla takich kibiców będziemy walczyć!

Jakub Kowalski to jeden z piętnastu nowych zawodników w kadrze trenera Petra Nemca. W ub. sezonie w barwach OKS 1945 Olsztyn rozegrał 31 spotkań, zdobył 4 bramki i zaliczył 21 asyst! Nie dziwi więc duże oczekiwanie wobec jego gry w żółto-niebieskich barwach.

Kibice obserwując proces przebudowy Arki bardzo liczyli na Twoje przyjście. Czy Ty także miałeś taką determinację ?

 

Bardzo się cieszę, że mimo iż kibice w Gdyni jeszcze mnie nie widzieli w żadnym spotkaniu, tak dobrze o mnie mówią. Na pewno będę się starał ich nie zawieść.

 

Czy miałeś propozycje z innych klubów?

 

Najbardziej konkretna była oferta jeszcze pod koniec ub. sezonu z Wisly Płock. Były także ElanaToruń oraz Olimpia Grudziądz ale o tej propozycji czytałem wyłącznie w ...internecie. Gdy odezwała się jednak Arka wiedziałem, że takiemu klubowi się nie odmawia.

 

Ustaliłeś wcześniej warunki z Arką, ale była jeszcze kwestia porozumienia z SMS Łódź.

 

Tak, już przed wyjazdem do Wronek miałem ustalone warunki z klubem.   SMS dysponowal moją kartą. Zawsze z tego klubu byłem na wypożyczeniach. Teraz też były różne warianty, trwały negocjacje, ale najważniejsze że w końcu wszystko udało się pomyślnie ułożyć dla wszystkich stron i jestem w Arce.

 

A jakiemu trenerowi zawdzięczasz do tej pory najwięcej w swoim rozwoju piłkarskim?

 

Na pewno zdecydowanie trenerowi Zbigniewowi Kaczmarkowi ( m.in były trener w  Arce - przyp. red.) Utrzymujemy bardzo dobry kontakt. Dał mi szansę w Suwałkach oraz Olsztynie. Właśnie ciężką pracą z trenerem Kaczmarkiem doszedłem do tego miejsca, w którym obecnie jestem.

 

Jak widzę, jesteś w Gdyni z sympatią? Kibicuje Ci, chodzi na mecze?

 

Tak, razem z Mileną planujemy wkrótce wesele, pewnie przesunie się na przyszły rok. Teraz szukamy jakiegoś mieszkania. Na pewno będzie na wszystkich meczach. Już chce żebym kupil jej szalik i koszulkę.

 

Motywacji więc Ci nie zabraknie. Jak podobała Ci się prezentacja. Kibice pokazali swoje możliwości i dali Wam jasny sygnał, że dają Wam kredyt zaufania. Ale na pewno z czasem będą wobec Was wymagający.

 

Dla mnie było to niesamowite przeżycie. Zgromadzilo się bardzo wielu kibiców, była fajna oprawa, głośny doping. Kibice mimo spadku drużyny nie odwrócili się od niej. Oczywiście jest praktycznie nowy zespół więc kibice do nas akurat nie mogą mieć pretensji o spadek. My będziemy starali się wywalczyć awans, a na pewno przy takich kibicach woli walki i determinacji nam nie zabraknie. Pewną presję odczuwaliśmy w Olsztynie. Zdażały się  drobne kontrowersje. Kibice Arki należą do najlepszych w Polsce, dla takich kibiców warto grać , zostawiać zdrowie na boisku. Na pewno jeśli każdy z nas da z siebie wszystko to nawet mimo porażki nie będą mieli do nas pretensji.

 

Trener Petr Nemec podczas okresu przygotowawczego kompletowal zespół i testował wielu zawodników. Mówił, że za mało czasu było na zgranie. Nie do końca jest sam przekonany czy już "odpalicie" podczas meczu z Wartą czy to trochę jeszcze potrwa?

 

Na pewno było nieco mało czasu na zgranie. Był okres, że co chwila przyjeżdżali nowi zawodnicy na testy. Drużyna potrzebuję jeszcze trochę czasu, ale z treningu na trening i z meczu na mecz będzie to wyglądało coraz lepiej.

 

A jak sama atmosfera w szatni?

 

Nie ma żadnych podziałów. Każdy w tym i ja zostaliśmy dobrze przyjęci w klubie, w zespole. To ważne gdyż mamy wspólny cel i  do tego potrzebna jest dobra atmosfera.

 

Jak twoje zdrowie i jak widzisz swoją rywalizację o miejsce w zespole. Będą jakieś deklaracje jeśli chodzi o bramki, asysty?

 

Obecnie jestem już po USG, badaniach i wróciłem do treningów. Deklaracji nie chcę skladać, a jeśli chodzi o rywalizacje wiem, że w takim klubie jak Arka jej nie zabraknie. Tu trafiają zawodnicy którzy mają odpowiedni poziom umiejętności. Akurat ja rywalizuje głównie z Krzyśkiem Bułką. To solidny zawodnik, miał dobry sezon. Mieliśmy zresztą okazję grać przeciwko sobie. Na pewno poza boiskiem będziemy dobrze żyli ze sobą, a zdrowa rywalizacja jest potrzebna.

 

Czy już po cichu analizujecie i rozmawiacie w szatni o Waszych szansach czy raczej dopiero pierwsze kolejki pokażą na co stać Arkę w tej rundzie?

 

Według mnie na pewno trzeba poczekać kilka kolejek. Trener w szatni powtarza nam, że jest 20 spotkań w tej rundzie.  Można nawet przegrać 1-2 mecze, a potem wygrać 10 z rzędu i dopiero wtedy analizować i oceniać szanse.  Na pewno mamy dość ciężki terminarz i te pierwsze mecze pokażą w jakim jesteśmy miejscu i na co nas stać.

 

Warta i Piast to zespoły wymieniane jako jedni z faworytów ligi nie ukrywający swoich aspiracji. W tych pierwszych kolejkach atutem Waszym będzie własne boisko i doping fanów?

 

Na pewno nas to będzie niosło. Jest tutaj także dużo doświadczonych  zawodników, od jakich także i ja mogę się wiele nauczyć. Grali także w ekstraklasie i na pewno nam pomogą. Jeśli będziemy kolektywem, a kibice będą naszym dwunastym zawodnikiem i będą nas wspierac osiagniemy sukces.

 

Tego Tobie i całemu zespołowi w imieniu kibiców życzę!

 

 

Rozmawiał: tomryb

 
Poprzedni Następny

Mapa Strony

|