TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

19.07.2011

Juszczyk: Arka będzie grać o awans.

Nowy bramkarz gdyńskiej Arki Marcin Juszczyk jest optymistą. W rozmowie z "Dziennikiem" zapewnia, że gdynianie będą walczyć o powrót do piłkarskiej ekstraklasy.


Jak byś się przedstawił kibicom Arki, co możesz dobrego o sobie powiedzieć?

Jestem młodym człowiekiem, pracowitym, który do swoich obowiązków podchodzi profesjonalnie, licząc, że w futbolu osiągnie sukcesy. Arka jest dla mnie nowym sportowym wyzwaniem, z jasno sprecyzowanym najważniejszym celem. Będziemy grać o awans do ekstraklasy.

Jesteś już człowiekiem piłkarskiego sukcesu, wszak z Wisłą Kraków trzykrotnie byłeś mistrzem Polski.

Statystycznie wszystko się zgadza. Trzykrotnie cieszyłem się z Wisłą z mistrzowskiego tytułu, a mogę jeszcze dorzucić mistrzostwo z zespołem młodej ekstraklasy Białej Gwiazdy. Mistrzowskie medale odbierałem jako piłkarz z... drugiego szeregu. W ekstraklasie, w barwach Wisły, rozegrałem 11 spotkań, więcej było ich w innych rozgrywkach, takich jak Puchar Polski czy nieistniejący już Puchar Ligi. Więcej występów mam w ekstraklasie cypryjskiej, a także w polskiej, ale w drużynie Polonii Bytom, w której występowałem w poprzednim sezonie.

Pozostańmy na chwilę przy Cyprze. To była sportowa przygoda czy pomyłka?

Zacznę od tego, że na Cyprze gra się naprawdę dobrze w piłkę. Trafiłem tam do zespołu FC Salamina, z którym awansowałem do ekstraklasy i rozegrałem w niej bodaj 15 spotkań. Byłem pierwszym bramkarzem w tym klubie, a kontrakt rozwiązałem na własną prośbę. Po części z powodów rodzinnych, a po części z powodu propozycji trenera Macieja Skorży, abym wracał do Wisły. Sportowo zrobiłem na Cyprze krok do przodu i na pewno nie żałuję, że pograłem na tej pięknej wyspie.

W Arce będziesz miał komfortową sytuację. W okresie przygotowawczym byłeś jedynym bramkarzem trenującym z zespołem. Konkurencji brak...

Bez żartów. Rzeczywiście tak się złożyło, że byłem jedynym bramkarzem na zgrupowaniu w Niemczech. Teraz jednak trenuje Maciek Szlaga i Michał Szromnik. Nikt miejsca w bramce mi nie podaruje za darmo, chociaż ja mam akurat taki charakter, że do ciężkiej pracy na treningach nie potrzebuję straszaka w formie konkurencji. Uważam, że bramkarz powinien jednak wiedzieć, że jest w klubie nr 1, że liczy na niego trener i drużyna. To dodaje pewności i potrzebne poczucie psychicznego komfortu. Myślę, że na takie zapracuję w Arce na boisku.

Dyskomfortem może być jednak świadomość, że blok obronny w Gdyni będą także tworzyli zupełnie nowi w Arce piłkarze. Trochę czasu będzie musiało upłynąć, zanim w waszej grze nastąpi pełne zrozumienie.

To chyba oczywiste. Pierwsze mecze na pewno nie będą łatwe. Zgranie bloku defensywnego - podobnie zresztą jak całego zespołu - będzie następowało w bojowych ligowych warunkach. Oby bez większych wpadek, bo przecież chcemy wygrywać od pierwszego meczu z Wartą. To byłby dobry początek sezonu...

Z Arką związałeś się dwuletnim kontraktem. Tak właśnie chciałeś?

Dwa lata to wystarczająco długi okres, aby pozostawić po sobie znaczący ślad w klubie. Aby zapracować na szacunek kibiców i na pewno będę się o to starał. A co będzie dalej, to zobaczymy, może w Gdyni zostanę na dłużej.

Jak pierwsze wrażenia związane z miastem.

Gdynia to naprawdę bardzo ładne, pełne uroku miasto. A wiem, co mówię, bo po rodzinnym Krakowie jest niewiele miast, które mi się podobają. Mam już wybrane mieszkanie w jednej z gdyńskich dzielnic, w którym zamieszkam z żoną Anną i 2-miesięczną córeczką Marysią. Rodzina jest dla mnie bardzo ważna, bo daje poczucie życiowej stabilizacji.

Rozmawiał: Janusz Woźniak.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia