07.07.2011

Arka wygrała pierwszy tegoroczny sparing. (trojmiasto.pl)

Gole piłkarzy testowanych zapewniły Arce pierwsze zwycięstwo w letnich sparingach. Gdynianie pokonali we Wronkach II-ligowego Górnika Wałbrzych 4:2 (2:1). Dwie bramki strzelił Jakub Więzik, a po jednej dołożyli Łukasz Rojewski i Jakub Kowalski. Z tego grona tylko ten ostatni ma uzgodnione warunki kontraktu z żółto-niebieskimi

Więzik 7, 45, Kowalski 51, Rojewski 59 - Morawski 39 (karny), Moszyk 55 (karny)

ARKA: Juszczyk - Wilczyński (46 Krajanowski), Siebert (46 Mazurkiewicz), Łągiewka (46 Płotka), Strzelecki - Kowalski, Kasperkiewicz (46 Budziński), Kuklis, Radzewicz - Prochazka (46 Arifović) - Więzik (46 Rojewski)

Do czterech razy sztuka. To powiedzenie obowiązywało w stosunku do sparingów Arki. Gdynianie po trzech wygranych jedną bramką zanotowali sukces, choć i rywal był słabszej klasy niż poprzedni. Jednak ze zwycięstwa trzeba się cieszyć tym bardziej, gdy przypomnimy, że i w zimowych grach towarzyskich żółto-niebieskich nie udawało się wygrywać.

Skutecznością popisał się Więzik. 20-latek, który nie miał miejsca w pierwszej drużynie Śląska, strzelił dwa gole. Już w 7. minucie napastnik wykazał się refleksem w polu karnym, gdyż do siatki skierował piłkę odbitą przez obrońców po dośrodkowaniu Kowalskiego. Natomiast wynik pierwszej połowy ustalił po pojedynku sam na sam z bramkarzem Górnika, do którego wyprowadziło go podanie Mateusza Sieberta

Po przerwie żółto-niebiescy zdobyli dwa kolejne gole. Najpierw Kowalski zabrał piłkę obrońcom w polu karnym i poprawił wynik na 3:1. natomiast w 59. minucie sytuacji sam na sam z bramkarze nie zmarnował Łukasz Rojewski. Przy golu 19-letniego obrońcy drużyny Młodej Ekstraklasy Zagłębia Lubin asystował Marcin Radzewicz, pozyskany z Polonii Bytom.

Marcin Juszczyk, były bramkarz Polonii, który uzgodnił warunki kontraktu z Arką, a od angażu dzielą go już tylko wyniki testów medycznych, kapitulował dwukrotnie po rzutach karnych. Przed przerwą jedenastka została podyktowana po faulu testowanego obrońcy III-ligowej Ceramiki Opoczno, Radosława Strzeleckiego. Natomiast po zmianie stron w polu karnym faulował Michał Płotka

Nie popisał się też nowy stoper Arki. W 84. minucie Sławomir Mazurkiewicz faulem przerwał kontrę rywali tuż przed polem karnym gdynian. Sędzia ukarał stopera pozyskanego z Floty Świnoujście czerwoną kartką. Zgodnie z regułami sparingów żółto-niebiescy mogli grać jednak w komplecie. Na boisko wrócił Siebert, a strzał z wolnego jednego z rywali bardzo dobrze obronił Juszczyk.