TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

04.05.2011

Grzegorz Niciński nowym szkoleniowcem Gryfa. (Express Gdyński)

Znane jest już nazwisko nowego trenera Gryfa Orlex Wejherowo, który obejmie zespół po rezygnacji Wojciecha Waśka. Będzie nim znany były pierwszoligowy piłkarz – Grzegorz Niciński. 

Przypomnijmy, że na konferencji prasowej zorganizowanej po meczu Gryf Wejherowo –Orlęta Reda w miniony wtorek Wojciech Wasiek ogłosił, że rezygnuje z pracy szkoleniowca pierwszego zespołu Gryfa. – Mam nadzieje, że ta osoba, która przyjdzie po mnie, ma już jakąś podstawę i ten zespół będzie dalej się dobrze rozwijał – zaznaczył Wasiek. – Ze względu na moje osobiste problemy muszę zrezygnować z prowadzenia pierwszego zespołu Gryfa. Nie mogę się w pełni poświęcić mojej drużynie, dlatego zrezygnowałem z tej posady – powiedział Wasiek. Trener prowadził zespół od zimy 2008 roku, kiedy to podjął się prowadzenia drużyny po Tomaszu Untonie. Wojciech Wasiek najpierw utrzymał wejherowski zespół w IV lidze zajmując siódme miejsce natomiast w przyszłym sezonie wprowadził gryfitów do III ligi, gdzie występują po dziś dzień. 
Spekulacje, jakie pojawiały się co do nazwiska nowego trenera rozwiał w środę dyrektor sportowy Gryfa Orlex Wejherowo, Wiesław Renusz, który podał oficjalną informację o nominacji na to stanowisko Grzegorza Nicińskiego. Niciński to nazwisko bardzo dobrze znane wśród pomorskiego światka piłkarskiego. Urodzony 16 maja 1973 roku w Gdyni. Wychowanek Arki Gdynia, wiosną 1995 roku przeniósł się do Pogoni Szczecin i w tym zespole zadebiutował w ekstraklasie w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze. W sezonie 1997/1998 przeniósł się do Wisły Kraków, w następnym sezonie właśnie z tym zespołem zdobył Mistrzostwo Polski. Następnie został wypożyczony do drugoligowego Górnika Katowice po czym już po pół roku wrócił do szeregów Białej Gwiazdy grając tam do 2001 roku. W 2002 roku przyjął propozycje grania w Zagłębiu Lubin, gdzie grał do 2005 roku, następnie powrócił do macierzystego klubu Arki Gdynia, której występował do 2009 roku.  8 stycznia 2010 Grzegorz Niciński podpisał kontrakt z Orkanem Rumia, gdzie był grającym drugim trenerem, a później objął posadę pierwszego szkoleniowca. Od 4 maja poprowadzi zespół Gryfa Orlex Wejherowo. - Nowemu trenerowi życzymy samych sukcesów w naszym klubie – powiedział Wiesław Renusz, dyrektor sportowy Gryfa. 


Łukasz Nowaczyk
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia