04.05.2011

Matchviewer: Arka - Lechia. Było tak blisko.

Do 97 minuty niemal wszystkie statystyki szalę zwycięstwa przeważały na stronę Arki. Do przerwy goście oddali tylko 1 niecelny strzał. Mimo tego, Lechia właśnie w tych doliczonych minutach oddała drugi swój celny strzał i wyjechała z Gdyni z remisem.

W statystyce posiadania piłki chyba już tradycyjnie Arka była słabsza: (45,5% do 54,5%). Niby więc Lechia była dłużej z piłką, ale to Arka grała bardziej ofensywnie i dążyła do strzelania bramek oddając w meczu 16 strzałów.

Arka wykonała 178 podań z tego 128 było celnych ( 71,9%), a Lechia miała ich 297 z tego 229 były celnych (77,1%).

W miarę równo wyglądały podczas tego meczu zagrania w pole karne (33  do 32 dla Arki), przy zdecydowanie wiekszej  liczbie zagrań do strefy ofensywnej: 73-50 dla Lechii.

Najbardziej aktywni w podaniach arkowcy to: Bożok - 23/16 celnych i Burkhardt - 22/11  W Lechii  najwięcej piłek zagrali:  Surma - 40/33, Pietrowski - 38/32, Deleu - 37/28.

Najwięcej bloków:  Rozic - 5, Burkhardt - 4 oraz Nowak - 7,  a najwięcej przerwań akcji rywala zaliczyli: Szmatiuk - 21,  Rozic - 19, Noll - 18 oraz Surma - 22 i Bąk - 20.

Najwięcej pojedynków główkowych : Rozic - 17 (11) i  Szmatiuk 13 (8) oraz Surma 13 (6) i Bak 12 (6).

Jeśli chodzi o ilość strzałów Arce zaliczono ich 16 (10 celnych), a Lechii 6 (2 celne).

W Lechii: Traore - 2.

Dla Tadasa pojedynek z Lechią był 50 występem w barwach Arki w lidze (do tego 1 mecz w PP w ub. sezonie). W tych meczach Tadas zdobył 9 bramek (7 to dorobek tego sezonu).

Efektywny czas gry: 45 min. 32 sek.

oprac: tomryb