18.04.2011

Arka pewnie pokonała Cracovię. (PiłkaNożna.pl)

Arka Gdynia pokonała 3:0 Cracovię w pierwszym niedzielnym spotkaniu 22. kolejki Ekstraklasy. Zwycięstwo gospodarzom zapewniły gole Tadasa Labukasa i Mirko Ivanovskiego oraz samobójcze trafienie Wojciecha Kaczmarka.

Arka Gdynia od początku spotkania kontrolowała przebieg gry i stwarzała sobie okazje pod bramką Wojciecha Kaczmarka. Już po pierwszym kwadransie gry podopieczni Frantiska Straki prowadzili 2:0. W 13. minucie Zawistowski świetnie uderzył z rzutu wolnego z około 20 metrów. Piłka przeleciała nad murem i po odbiciu się od słupka, a następnie od golkipera Cracovii wpadła do siatki. Dwie minuty później ogromne zamieszanie w polu karnym "Pasów" wykorzystał Tadas Labukas, który z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki. Sytuacja była mocno kontrowersyjna, bo wydaje się, że piłkarz Arki pomagał sobie przy tym trafieniu ręką.

W 78. minucie wynik meczu ustalił Mirko Ivanovski, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Macedończyk dostał piłkę w okolicach środka boiska, popędził prawą stroną na bramkę Cracovii i spokojnym strzałem w długi róg pokonał Kaczmarka.

Kilka groźnych okazji stworzyli sobie także piłkarze Cracovii, ale w decydujących momentach brakowało im skuteczności. Najbliżej umieszczenia piłki w bramce był Mateusz Klich, ale w 58. minucie nie trafił czysto w futbolówkę z dwóch metrów.

Tak padły bramki:

0:1 Kaczmarek 13 (sam.)

Świetne uderzenie Zawistowskiego z rzutu wolnego z około 20 metrów. Piłka przeleciała nad murem i po odbiciu się od słupka, a następnie od golkipera Cracovii wpadła do siatki.

0:2 Labukas 15

Ogromne zamieszanie w polu karnym Cracovii wykorzystał Labukas, który z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki.

0:3 Ivanovski 78
Ivanovski dostał piłkę w okolicach środka boiska, popędził prawą stroną na bramkę Cracovii i spokojnym strzałem w długi róg pokonał Kaczmarka.