15.02.2007

Kalousek strzelił sobie (trojmiasto.pl)

Trwa fatalna passa piłkarzy Arki. W trzecim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji gdynianie doznali trzeciej porażki. Tym razem przegrali z wicemistrzem Litwy. Zwycięstwo FC Ekranas 1:0 (0:0) zapewnił... samobójczy gol Davida Kalouska. Czeski piłkarz pozyskany w lutym z Zagłębia Lubin zaskoczył Macieja Palczewskiego w 50. minucie gry. W sobotę żółto-niebieskich czeka pojedynek z mistrzem Łotwy, FC Ventspils.

ARKA (pierwsza połowa): Witkowski – Sokołowski, Sobieraj, Jakosz, Kalousek – Przytuła, Ława, Moskalewicz – Karwan, Pilch, Nawrocik.

ARKA (druga połowa): Palczewski – Kościelniak, Weinar, Jakosz, Kalousek – Ulanowski, Moskalewicz, Karwan – Kołodziejski, Niciński, Wachowicz.

W trzecim sparingu Wojciech Stawowy odszedł od zasady, że na każdą połowę wystawia inną jedenastkę. Tym razem czterej piłkarze (Grzegorz Jakosz, David Kalousek, Olgierd Moskalewicz, Bartosz Karwan) rozegrali cały mecz. Na boisku zaprezentowało się tylko osiemnastu zawodników, w tym po raz pierwszy rekonwalescent Krzysztof Przytuła. Natomiast nadal pauzuje najskuteczniejszy snajper Janusz Dziedzic. Nie było też strzelca jedynej bramki dla Arki w Turcji Radosława Wróblewskiego. Może dlatego, po stronie gdyńskich zdobyczy po dziewięćdziesięciu minutach gry było zero. Naszej drużyny nie tłumaczą nawet trudne warunki. Sparing odbył się bowiem na fatalnej płycie, przy bocznym, mocnym wietrze.

Paradoksalnie jedynego gola strzelił Kalousek. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Czech próbowany w Arce na lewej obronie ubiegł rywala, ale "wpakował" piłkę do własnej siatki. I całe szczęście, że na tym się skończyło, bo czym bliżej końca gry, tym ataki Litwinów były coraz groźniejsze. Żółto-niebiescy najlepsze okazje na gola mieli w pierwszej połowie. Dwukrotnie przestrzelił Karwan, a futbolówki do siatki nie skierowali też Damian Nawrocik i Grzegorz Pilch. Gdyby nie to, to pod względem gry za tę połowę gdynianom można byłoby wystawić najwyższe noty.