21.03.2011

Matchviewer: Arka - Zagłębie. Bez dominacji.

Drugi punkt zdobyty na wiosnę lub dwa kolejne stracone. Tak można komentować wynik meczu Arki z Zagłębiem Lubin. Przedostatnia pozycja w tabeli, bez zwycięstwa na wiosnę, przed dwoma spotkaniami wyjazdowymi... Optymiści mogą podejść do sprawy w ten sposób: pierwsze dwa mecze: zero bramek - zero punktów, dwa kolejne: strzelone bramki i po punkcie, a więc teraz czas na bramki i zwycięstwa!...Oby ten scenariusz im się spełnił!

W statystyce posiadania piłki Arka była  minimalnie lepsza: (50,2% do 49,8%). Niestety Arce nie udało się w tak ważnym meczu u siebie narzucić swojego rytmu gry. W II połowie Arka nie oddała celnego strzału na bramkę lubinian, a w ostatnim kwadransie to goście zdominowali grę mając szansę na zwycięstwo po strzale Pawłowskiego w poprzeczkę.

Arka wykonała 295 podań z tego 229 było celnych ( 77,6%), a Zagłębie miało 273 z tego 208 było celnych (76,2%).

Arka miała mniejszą liczbę zagrań do strefy ofensywnej (61  do 83), przy w miarę wyrównanej liczbie zagrań w pole karne: 31-28 dla Arki.

Najbardziej aktywni w podaniach arkowcy to:  Szmatiuk  - 56 (49 celnych), Bożok - 40 (25 celnych),  Rozic- 32/23. W Zagłębiu najwięcej piłek zagrali:  Dąbrowski - 38/33 celne , Hanzel - 37/32.

Najwięcej bloków:  Rymaniak - 8 z Zagłębia oraz Glavina, Bruma, Bożok, Zawistowski, Rozic - po 6, a najwięcej przerwań akcji rywala zaliczyli: Szmatiuk - 31, Stasiak i Rozic - po 22

Najwięcej pojedynków główkowych zaliczyli: Stasiak - 16/11 wygranych, Rozic - 13/8.

Jeśli chodzi o ilość strzałów Arce zaliczono ich 10 (4 celne), a gościom 9 (7 celnych).

Patrząc na poszczególne kwadranse rozkład meczu był następujący: Arka - Zagłębie

0-15 minuta:5 (2 celne) - 2 (2) posiadanie 53,1% - 46,9%
15-30 minuta: 2 (1) - 1 (1) 45,8% - 54,2%
30-45minuta: 1 (1) - 1 (1) 57,2% do 42,8%

45-60 minuta: 0 - 2 (2) 53,2 % do 46,8%
60-75 minuta: 1 (0) - 1 (1) 49% do 51%
75-90 minuta: 1 (0) - 2 (0) 42,7% do 57,3%