06.02.2011

Arka Partner Cup: Toyota Anro Trade najlepsza w turnieju im. Józefa Barbachena!

W niedzielę w hali GOSiR odbyła się IV edycja turnieju "Arka Partner Cup" im. Józefa Barbachena. Po raz drugi z rzędu wśród zespołów reprezentujacych sponsorów i przyjaciół Arki triumfowali zawodnicy grający w barwach Toyoty Andro Trade!

Startowało 10 drużyn.W grupach grano po 6 minut bez zmiany stron, w półfinałach i meczach o poszczególne lokaty 2x5minut.

Podczas gry w grupach zaimponowali bramkarze Toyoty i ORP Blyskawica. W 4 meczach nie puścili żadnej bramki. Potem okazało się, że dotarli ze swoimi zespołami do finału. W grupie A o wyjściu U'7 z grupy zadecydowała wygrana w bezpośrednim meczu z Radmorem 1:0.Z kolei w grupie B dopiero w ostatnim meczu w wojskowych"derbach' zadecydowały się losy pierwszego miejsca. Wielkim pechowcem w tym meczu okazał się Wojciech Szczybelski, który nastrzelony skierował piłkę do swojej bramki. Przy stanie 0:1 Marynarka rzuciła się do odrabiania strat i została skontrowana tracąc drugą bramkę.

Słabo zagrała drużyna "gospodarzy" turnieju. Arka Biuro rozpoczęła od 0:1 z Błyskawicą, potem był dający nadzieję remis z Marynarką 0:0. W decydujacym meczu przyszła porażka z Coca Colą 0:2. Wygrana w ostatniej kolejce 2:0 z Akademią była jedynie pocieszeniem dla obserwujących ich popisy koleżanek i kolegów. Potencjał był: Robert Wilczyński, Jacek Dziubiński, Dariusz  Ulanowski, Wojciech Pertkiewicz, Kamil Potrykus i Robert Nowak.  Zabrakło jednak bramkarza (na tej pozycji "zmarnował się" w trzech meczach "Wilczek") oraz treningów gdyż jak pokazala późniejsza wygrana w meczu o 7 miejsce team"rozkręcał się w grze".

5. Akademia Prawa Jazdy       1             1-7

W meczach decydujących o awansie do finału większe emocje byly w meczu nr 1, gdzie dopiero seria rzutów karnych  wyłoniła zwycięzcę. W drugim meczu Karol Pelikan  strzelając 3 bramki zapewnił sobie tytuł "króla strzelców" turnieju. U'7 stać było tylko na honorowe trafienie przy stanie 0:4.

Półfinały:

TOYOTA ANRO TRADE - MARYNARKA WOJENNA RP 0:0 karne: 2:1

bramki: Igelski, Duda - Rachwał

U'7 - ORP BŁYSKAWICA 1:4 (0:2)

bramki:  Szeluch - Pelikan 3, Sobczak

Mecz o 9 miejsce:

W meczu dwóch zespołów bez zwycięstwa w turnieju, lepsza w rzutach karnych okazala się Akademia.

TROJMIASTO.PL - AKADEMIA PRAWA JAZDY 0:0 karne: 0:2

bramki: Mazan, Mocarski

Mecz o 7 miejsce:

Arka Biuro potrafiła odrobić w drugiej połowie straty głównie dzięki dobrej grze (tym razem w polu) Roberta Wilczyńskiego.

MTM - ARKA BIURO 1:2 (1:0)

bramki: Kośnik - Wilczyński, Potrykus

Mecz o 5 miejsce:

Zaczęło się od prowadzenia Coca Coli, ale potem pognębił ją Krzysztof Kurgan.

RADMOR - COCA COLA 3:1 (1:1)

bramki: Kurgan 3 - Ciosek

Mecz o 3 miejsce:

Marynarka już do przerwy zapewnila sobie wygraną, w drugiej połowie powiększając wynik. Jan Przybylski zakonczył turniej z dorobkiem 4 bramek.

MARYNARKA WOJENNA RP - U'7 5:1 (3:0)

bramki: Przybylski 3, Wypyszczak, Niewiadomski - Michalski

Mecz o 1 miejsce:

Łukasz Dempc  do przerwy zapewnił wygraną swojej drużynie. Nie udało mu sie zdobyć jeszcze jednej bramki, która gwarantowała mu tytuł "króla strzelców" i tym samym pełną pulę dla Toyoty podczas IV edycji naszego turnieju.

TOYOTA ANRO TRADE - ORP BŁYSKAWICA 2:0 (2:0)

bramki: Dempc 2

Skład Toyoty: Adam Tomaszewski (bramkarz), Krzysztof Walder (2 bramki w turnieju), Krzysztof Pyszka, Jakub Ambrosiewicz (3), Mariusz Dywicki, Przemysław Duda, Łukasz Dempc (4), Wojciech Igelski, Krystian Kamiński (menadżer)

Skład ORP "Błyskawica": Dawid Zajac (bramkarz), Marek Pelikan (1 gol w turnieju), Damian Popowniak, Rafał Nakonieczny, Tomasz Sikora, Robert Fedeczko, Paweł Łacko (1), Ariel Sobczak (1), Karol Pelikan (5), Grzegorz Skotarczak (1), Tomasz Żołądek.

Nagrody uczestnikom turnieju wręczali: niezwykle wzruszona wdowa po śp. Józefie Barbachenie, Pani Janina Barbachen,  zawodnik Arki z lat 60-tych i przyjaciel "Pana Ziutka" Pan Waldemar Michalski  oraz trener koordynator pracujący i przyjaźniący się z patronem naszego turnieju wiele lat Pan Jacek Dziubiński.

Klasyfikacje indywidualne:

najlepszy strzelec: Karol Pelikan (ORP BŁYSKAWICA) - 5 bramek

najlepszy bramkarz: Adam Tomaszewski (TOYOTA ANRO TRADE)

Już teraz wszyscy uczestnicy umówili się na Jubileuszowy V Turniej za rok.

Specjalne podziękowania dla Piekarni Kozłowski  z ulicy Kartuskiej w Gdyni Chyloni za wspaniałe drożdżówki dla wszystkich uczestników turnieju, po których pozostało tylko słodkie wspomnienie oraz dla Coca Coli za wodę zaspakajającą pragnienie walczących zawodników.