02.10.2010

Arka Gdynia - Polonia Warszawa: analiza (FutbolNews.pl)

W 8. kolejce Ekstraklasy Arka Gdynia podejmie w roli gospodarza Polonię Warszazespoły ostatnią są bez formy, ale z pewnością nie zadowolą się podziałem punktów. Kto sięgnie po komplet "oczek"?

Trzy ostatnie mecze:
Arka: Cracovia 0:2 (w), KSZO Ostrowiec Św. 1:2 po dogr. (w, Puchar Polski), Jagiellonia Białystok (1:0, d)

Polonia: Polonia Bytom 2:2 (d), Znicz Pruszków 1:0 (w, Puchar Polski), Korona Kielce 1:3 (d)

Bezpośrednie mecze (ostatnie trzy):
Polonia - Arka 0:0, sezon 2008-2009
Arka - Polonia 0:0, sezon 2009-2010
Polonia - Arka 2:1 (Piątek, Gołębiewski - Ława), sezon 2009-2010

Ciekawostka:
W poprzednim meczu tych drużyn Arka musiała kończyć spotkanie w osłabieniu. W 79. minucie gry czerwoną kartkę (za dwie żółte) ujrzał Marcin Budziński. Wówczas gdynianie od 7 minut przegrywali już 1:2 i pozbawili się szans na korzystny wynik.

Nie zagrają: Szmatiuk, Bednarek - Sobiech, Mynar

Tak mogą zagrać:
Arka:Witkowski - Bruma, Rożić, Płotka, Noll - Wilczyński, Budziński, Bożok, Glavina - Ivanovski, Labukas

Polonia: Przyrowski - Tosik, Pietrasiak, Skrzyński, Brzyski - Mierzejewski, Rachwał, Bruno, Piątek, Gancarczyk - Gołębiewski

Nasz typ: 12

Remis w tym meczu nie zadowoli nikogo. Sportowa złość może ponieść do zwycięstwa gospodarzy, którzy ostatnio przegrali z Cracovią, a wcześniej odpadli z Pucharu Polski. A może to Paweł Janas zrobi wszystko, by nie narazić się Józefowi Wojciechowskiemu?