TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

21.06.2010

Arka krwawo rozpoczyna przygotowania do sezonu (Gazeta Wyborcza)

Piłkarze Arki Gdynia rozpoczynają przygotowania do sezonu 2010/2011. Na początek żółto-niebiescy przejdą badania lekarskie, m.in. krwi.

Tak piłkarze jak i trener Dariusz Pasieka mają stawić się w Gdyni we wtorek. 14. drużyna minionego sezonu ekstraklasy nie będzie jednak od razu kopać piłki. W południe gdynianie przejdą badania krwi. Dalsza część testów odbędzie się po południu na stadionie lekkoatletycznym w Sopocie.

- Zaczynamy wstępem medycznym. Od środy jednak wchodzimy już w treningi - mówi rzecznik Arki Tomasz Rybiński.

Pierwszy raz na boisko piłkarskie żółto-niebiescy wybiegną w środę o godz. 10. Podczas treningu może pojawić się kilku nowych piłkarzy.

- Nie wiadomo jednak, czy wszyscy dotrą. Jeśli tylko pojawią się w klubie, to podamy ich nazwiska - dodaje Rybiński.

Kogo z piłkarzy, którzy zapewnili utrzymanie Arce w ekstraklasie, na pewno nie zobaczymy na pierwszych zajęciach? Przede wszystkim Bartosza Ławy, a także: Dariusza Ulanowskiego, Łukasza Kowalskiego, Ljubomira Ljubenova, Stojko Sakalieva oraz Sebastiana Białasa.

Niewyjaśniona jest sytuacja Tomasza Sokołowskiego. Spekuluje się, że przejdzie on do Korony Kielce. Zabraknie także Andrzeja Bledzewskiego, który przechodzi rehabilitację po operacji barku. Od stanu zdrowia zależy także dalszy los Marcina Wachowicza. Do końca czerwca na wypożyczeniu w Arce są Adrian Mrowiec, Przemysław Trytko i Mateusz Siebert. Najbliżej pozostania w Gdyni jest ten ostatni.

Na przełomie czerwca i lipca Arka trenować będzie w Trójmieście. W drugiej połowie lipca (termin do ustalenia) Arka wybierze się na ok. dwa tygodnie do Austrii. Po powrocie ponownie będzie trenować u siebie.

Plan sparingów Arki: Lech Rypin (26 czerwca), Orkan Rumia (3 lipca), Olimpia Grudziądz (7 lipca), trzy sparingi w Austrii (przeciwnicy do ustalenia), Cartusia (28 lipca).

Sezon ekstraklasy zaczyna się w pierwszy weekend sierpnia. Na inaugurację Arka zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Marcin Dajos - Gazeta WyborczaPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia