TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

09.06.2010

Arka ma większy budżet (Dziennik Bałtycki)

Na temat przygotowań Arki do nowego sezonu wiemy tak naprawdę niewiele. Właściwie tylko tyle, że po letnich urlopach piłkarze spotkają się po raz pierwszy 22 czerwca. Jeżeli chodzi o klubową kadrę, to wiadomo, że będą zmiany, ale szczegółów na ten temat brak. Za to wiemy - i ogłoszono to w oficjalnym klubowym komunikacie - jaki będzie budżet żółto-niebieskich na sezon 2010/2011.

A komunikat brzmi tak:

"Po ustaleniach Zarządu i Rady Nadzorczej Klubu z właścicielem Panem Ryszardem Krauze budżet Arki w sezonie 2010/2011 zostanie zwiększony. Ponieważ wyzwania są nie mniejsze niż w ub. sezonie, a Władze Klubu patrzą także w przyszłość, biorąc pod uwagę rozwój grup młodzieżowych, budżet wynosić będzie 18 mln złotych.
Struktura budżetu zakłada finansowanie poprzez dotychczasowych sponsorów w tym dwóch głównych tj. firmę Polnord i Miasto Gdynia oraz wpływy z Canal Plus. Nad pozostałą strukturą wpływów prace trwają. W budżecie uwzględniono potrzeby kadrowe zespołu w ekstraklasie, nad czym pracuje aktualnie dyrektor sportowy Andrzej Czyżniewski, oraz rozwój struktur piłkarstwa młodzieżowego w Klubie. Liczymy na to, iż ten budżet pozwoli zapewnić Arce »spokojne żeglowanie« w zbliżającym się sezonie poprzez odpowiednie wzmocnienie składu i dalszą stabilność organizacyjną Klubu".


18 milionów złotych to w ekstraklasie budżet co najwyżej na miejsce w środku tabeli, ale jednocześnie dla Arki o 4 miliony większy niż w poprzednim sezonie. Nie wszystko może "przejeść" pierwsza drużyna, bo większą niż dotychczas troską i opieką mają być otoczone zespoły młodzieżowe, ma być też sieć skautów pracująca na potrzeby klubu.

Ta koncepcja ma rzeczywiście ręce i nogi, szczególnie w obliczu pilnej potrzeby zmian jakościowych w grze Arki. Takich, po których kibice zechcą wypełnić budowany właśnie nowy stadion, na którym już od wiosny przyszłego roku będzie mogło zasiąść 15 tys. kibiców.

- Skonstruowaliśmy budżet, który zaakceptował telefonicznie właściciel Sportowej Spółki Akcyjnej Arka Ryszard Krauze. Ta akceptacja pozwala na konkretyzowanie transferowych planów, ale to już domena dyrektora Czyżniewskiego i trenera Pasieki - mówi nam przewodniczący Rady Nadzorczej SSA Arka Witold Nowak.

- Nowi udziałowcy w klubie? Przyznam, że nic nie wiem, aby ktoś miał zostać udziałowcem SSA Arka, ale nie ustajemy w staraniach, aby grono sponsorów Arki było jak największe i działania w tym właśnie kierunku są cały czas prowadzone.

My wiemy natomiast, że z inicjatywy prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka zawiązywała się grupa poważnych biznesmenów gotowych zostać udziałowcami SSA. Udziałowcami, a to coś innego niż sponsorami, bo
udziałowiec bierze na siebie także odpowiedzialność za los klubu. Szkoda więc, że tylko na projektach - jak widać - się skończyło.

Arce po latach huśtawki nastrojów, balansowania nad ligową przepaścią, potrzebna jest stabilizacja, potrzebnych jest trzech - czterech nowych zawodników, którzy pociągną zespół w górę tabeli.

Listę takich zawodników nie jest trudno stworzyć, trudniej będzie w ramach nawet tego zwiększonego budżetu pozyskać ich do gry w żółto-niebieskich barwach. Dyrektora Czyżniewskiego, a później trenera Pasiekę, czeka szalenie trudne zadanie.

Janusz Woźniak - Dziennik BałtyckiPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia