30.03.2010

Juniorzy młodsi: sparing zamiast ligi

Lechia Gdańsk (junior starszy 1992 r.) - Arka Gdynia (junior młodszy 1993 r.) 3:3 (2:2)
Bramki:
Kostkowski x2, Róg.

Arka Gdynia: Szromnik, Kostkowski, Krause (Głuch), Drzewiecki, Kiernozek, Ziętarski, Szwoch, Mokwa (Sobótka), Róg (Brzuzy), Bębenek, Patok (Wójcik).

W miniony weekend miała rozpocząć się pierwsza kolejka ligowa rundy wiosennej, jednakże Pomorski Związek Piłki Nożnej ze względu na warunki pogodowe i złe stany boisk postanowił przełożyć kolejkę. W związku z tym żółto-niebiescy postanowili zagrać ostatnią grę kontrolną z juniorami starszymi Lechii Gdańsk. Początek spotkania rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, którzy wykorzystali błędy w ustawieniu Arki. Jednakże, z minuty na minutę arkowcy przejmowałi inicjatywę, w wyniku czego po rzucie rożnym, w zamieszaniu najprzytomniejszy był Damian Kostkowski. Długo gdynianie się nie cieszyli się z remisu, ponowny błąd po prawej stronie wyprowadził Lechię na prowadzenie. Arka tego dnia nie zamierzała odpuszczać ani na krok. Po stałym fragmencie gry wykonanym przez Kostkowskiego, bardzo ładnym wejściem ze skrzydła popisał się Karol Róg i doprowadził kolejny raz do remisu. Po przerwie goście coraz częściej byłi przy piłce, przejmowałi inicjatywę co potwierdziło strzelenie bramki na 3:2, po zamieszaniu w polu karnym. Ponownym strzelcem okazał się Damian Kostkowski, który tego dnia rozgrywał bardzo dobre spotkanie. Mimo kilku dogodnych sytuacji ze strony Arki, to jednak gospodarze zdołali wyrównać. Po dobrym widowisku mecz zakończył się wynikiem 3:3. W najbliższa środę Arka ponownie będzie gościć na stadionie Lechii, tym razem przeciwnikiem będzie Lechia rocznik 1993, która zajmuje drugie miejsce w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych. Przypominamy, że w Gdyni, w ligowym spotkaniu obu drużyn padł rezultat 3:2 dla Arki.