28.03.2010

Polonia zagrała jak Legia (eFakt.pl)

W pojedynkach stolicy z Trójmiastem, jakich byliśmy świadkami w tej kolejce ekstraklasy, górą dwa razy Warszawa. Wczoraj Legia wygrała 3:2 w Gdańsku z Lechią, mimo iż przegrywała już 0:2. Dziś Polonia Warszawa pokonała u siebie gdyńską Arkę 2:1, choć to piłkarze znad morza prowadzili do przerwy.

Mecz z Arką był dla polonistów i ich hiszpańskiego trenera Jose Marii Bakero grą o wszystko. Zniechęcony fatalną postawą swojej drużyny bezkompromisowy prezes Józef Wojciechowski zapowiedział, że jeśli Czarne Koszule spadną do I ligi, to on wycofuje się z finansowania klubu.

Groźba prezesa odniosła skutek - Polonia mecz wygrała, choć po pierwszej połowie Józef Wojciechowski musiał mieć nietęgą minę. Po ładnym strzale zza pola karnego Ławy to goście objęli prowadzenie. Na drugą połowę poloniści wyszli jednak niesamowicie zmotywowani. Walczyli na całego o każdy metr kwadratowy boiska. Opłaciło się. Gole Piątka i Gołębiewskiego zapewniły Polonii trzy punkty i dalsze źródło finansowania w postaci majątku szefa J.W. Construction.