12.11.2006

PLJ: 10:0 w dwumeczu juniorów z Cartusią

Pomorska Liga Juniorów Starszych - 14. kolejka:

Arka Gdynia - Cartusia Kartuzy 3:0 (0:0)

Pierwsza połowa to wyrównany pojedynek drużyn z lekką przewagą naszego zespołu. W tym okresie gościom pomagał porywisty wiatr, który pozwolił oddać im dwa groźne uderzenia na bramkę żółto niebieskich. W dobrym stylu obronione przez Filipa Elżanowskiego. Nasza drużyna również stworzyła kilka groźnych sytuacji, a najlepszych nie wykorzystali Damian Bakun i Maciej Wróblewski, minimalnie pudłując w korzystnych sytuacjach.
Druga połowa to ponownie przewaga naszego zespołu zwiększająca się wraz z upływem czasu i utratą sił przez przeciwników. W 62 minucie Sebastian Karnat przejął odbitą piłkę i z 16 metrów uderzeniem w okienko bramki zdobył pierwszą bramkę. Druga bramka to uderzenie Damiana Bakuna po podaniu Grzegorza Kowalskiego w 70 minucie meczu. Ostatni gol został zdobyty po dośrodkowaniu Sebastiana Karnata i uderzeniu głową Michała Bawarskiego na 5 minut przed końcem zawodów.
Cieszy zdecydowane zwycięstwo naszej drużyny i 3 punkty, jak również duże fragmenty poprawnej gry naszego zespołu.

RELACJA

Ostatni mecz rundy jesiennej juniorzy starsi rozegrają 18.11.2006 (sobota) o godz. 12:00 z SUKP Słupsk. Mecz odbędzie się w Słupsku.

Maciej Cieślik

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 14. kolejka:

Arka Gdynia - Cartusia Kartuzy 7:0 (1:0)

Po ostatniej porażce, gdynianie bardzo chcieli się zrehabilitować. Od pierwszego gwizdka sędziego Arkowcy narzucili swój styl gry. Szybka wymiana piłki pomiędzy zawodnikami oraz pomysłowo konstruowane akcje ofensywne mogły się podobać. Wyższość w każdym elemencie piłkarskim naszej drużyny nawet przez chwilę nie podlegała dyskusji. Cieszy dobra gra młodych Arkowców oraz kolejne zdobyte trzy punkty przed własną publicznością.