28.02.2010

Trenerski dwugłos po meczu Arka - Ruch.

Na konferencji prasowej trenerzy byli zgodni co do tego, że zadecydowała pierwsza połowa, w której Arka była nieskuteczna i nie potrafiła zamienić swoich sytuacji na gole.:

Dariusz Pasieka:

Rzadko zdarza mi się abym zgadzał się z trenerem drużyny przeciwnej. Zgodnie ze słowami trenera Fornalika pierwsza połowa zadecydowała. Było 4-5 akcji po których winniśmy byli strzelić bramki. Zamiast tego rozgrzaliśmy bramkarza gości, jedna sytuacja i 1:0 dla Ruchu. Przy dwóch pierwszych bramkach zabrakło asekuracji, Andrzej Bledzewski odbił piłkę do której dobiegł zawodnik Ruchu pokazując nam co to znaczy skuteczność. Nam tej skuteczności zabrakło i dlatego przegraliśmy ten mecz. Chłopacy zagrali dobry mecz i nie mam im nic do zarzucenia. Pod koniec meczu zostaliśmy ukarania trzecią bramką, ale moim zdaniem nasza gra nie odzwierciedla wyniku spotkania, bo zagraliśmy lepszą piłkę niż w zeszłej rundzie. Musimy dalej walczyć i wygrywać z następnymi drużynami, zdobywać punkty. Po dzisiejszym meczu widać, że nie będzie nam łatwo. Gratulacje dla trenera Fornalika.

Oceniając po raz kolejny rodzaj nawierzchni trener wyraził nadzieję, że wierzy iż słowa trenera Fornalika dotyczące ewentualnych trudności Arki, nie będą prorocze i zdecydowanie stwierdził, że przyczyną dzisiejszej porażki na pewno nie było boisko lecz wyłącznie skuteczniejsza gra Ruchu.

Waldemar Fornalik:

Przede wszystkim musimy być zadowoleni z wyniki 3:0 na wyjeździe, świetna sprawa. W pierwszej połowie gra nie wyglądała tak różowo jak wynik końcowy, Arka miała swoje sytuacje do zdobycia bramki, ale byliśmy skuteczniejsi i to na pewno zadecydowało. W drugiej połowie meczu nasza gra wyglądała lepiej, druga bramka pozwoliła . Satysfakcją dla mnie jest trzecia bramka, bramka debiutującego - Arkadiusza Piecha. Osobiście brakowało mi na meczu kibiców. Będę powtarzał, że kara dla klubu powinna być inna niż zakaz wstępu kibiców na stadion. Gra bez kibiców jest nieprzyjemna nie tylko dla zawodników, ale i samych zainteresowanych. Inauguracja w naszym wykonaniu jest dobra i chcemy utrzymać tą dyspozycję w następnych meczach.

Co do murawy trener gości wypowiedział się w ten sposób, że skoro PZPN zgodził się na grę na tym stadionie to należy to przyjąć. Zauważył także, że wcale taka sytuacja nie musi być sytuacją komfortową dla Arki, która musi grać u siebie, a potem na trawie.