06.10.2009

Młoda Arka dużo gorsza od Lecha

Drużyna Arki Gdynia występująca w Młodej Ekstraklasie przegrała w wyjazdowym meczu 9. kolejki rozgrywek z Lechem Poznań 0:3 (0:1). Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Hernan Rengifo, jednego gola dołożył Krzysztof Chrapek.

Dla Arki to czwarta porażka w obecnych rozgrywkach. Żółto-niebiescy z 12 punktami w 10 meczach plasują się na 13. miejscu w tabeli.

Takiego zespołu moim zdaniem nikt dotychczas w Młodej Ekstraklasie nie wystawił. Ja sobie przynajmniej nie przypominam. W drużynie Lecha od pierwszej minuty zagrali Hernan Rengifo, Krzysztof Chrapek i Anderson Cueto, a z ławki wszedł potem Haris Handzic, Na tle tych piłkarzy nasi gracze nie zaprezentowali się źle, ale nie mieliśmy szczęścia. Pierwszą bramkę straciliśmy w 30. sekundzie. Byliśmy jeszcze może nie do końca skoncentrowani. Prostopadłą piłkę niemal ze środka dostał Krzysztof Chrapek. I było 0:1. Takich bramek nie wolno tracić, ona ustawiła mecz. Próbowaliśmy się odgryzać. W pierwszej części stworzyliśmy dwie sytuacje, ale byliśmy nieskuteczni. W drugiej części meczu otworzyliśmy się, chcieliśmy wyrównać. Uzyskaliśmy nawet przewagę, ale znów błąd w obronie. W 55. minucie piłkarz Lecha wykonał dośrodkowanie z 40 metrów, które powinno było zostać wybite przez obrońców, ale nasi piłkarze zaspali. Do piłki doszedł Rengifo, uderzył głową i było 2:0. Wtedy przeszliśmy na trzech obrońców. Trzeci gol to szybka kontra Chrapek Rengifo w 84. minucie, którą zakończył ten drugi. Cieszy mnie, że moi młodzi piłkarze mogli zagrać przeciwko drużynie, w której wystąpili tak ograni w lidze zawodnicy. To był cenny sprawdzian - tak spotkanie skomentował Jacek Dziubiński.

Skład Arki: Witkowski - Kowol, Jaszczyk (88 Kowalczyk), Brodziński, Robakowski, Beyl (63 Wiśniewski), Czoska, Kazimierczak, Bułka (85 Rzepa), Białas, Wilczyński.