08.09.2009

PLJM: Arka - Gedania 13:1 (relacja)

4. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Arka Gdynia - Gedania Gdańsk 13:1 (7:0)
Bramki: 1' Bębenek, 6' Kuc, 11' Mokwa, 27' Krause, 36' Róg, 39' Bębenek, 40' Szwoch, 57' Kostkowski, 58' Bębenek, 59' Róg, 65' Patok, 69' Dąbrowski, 70' Dąbrowski - 61' Olszak (karny).

Arka: Szromnik(63' Krupski), Haberka, Kostkowski (55' Sobótka), Kiernozek, Krause (55' Głuch), Kuc, Mokwa (60' Brzuzy), Szwoch (55' Paprocki), Cenar, Bębenek (60' Dąbrowski), Róg (60' Patok).

Spotkanie zakończyło totalnym pogromem rywali z Gdańska. Oto jak padały bramki w tym jednostronnym spotkaniu:

1' Długie podanie ze własnejej połowy Łukasza Krause na bramkę zamienił strzałem nad bramkarzem Adam Bębenek
6' Dośrodkowanie z akcji Łukasza Kuca na 11 metrze trafiado Sebastiana Cenara a ten z pierwszej piłki zdobywa bramkę
11' Bardzo dobre długie podanie środkowego obrońcy Damiana Kostkowskiego do Tomka Mokwy, ten świetnie zabrał się z piłka i w sytuacji sam na sam strzela gola
27' Indywidualna akcja Łukasza Kuca zakończona strzałem, bramkarz odbija piłkę pod nogi nabiegającego Łukasza Krause, a ten strzela z pierwszej piłki zdobywa gola
36' Podanie Tomasza Mokwy do Karola Roga, ten z obrońca na plecach przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i strzela z pierwszej piłki w sam róg bramki
39' Faul na Łukaszu Kucu w narożniku pola karnego. Dośrodkowanie poszkodowanego na bramkę zamienia Adam Bębenek i strzela drugą bramkę w tym spotkaniu
40' Bardzo ładna bramka Mateusza Szwochz dobyta technicznym strzałem z 17 metrów
57' Rzut rożny dla Arki, piłkę dośrodkowuje Tomek Mokwa na wbiegającego Damiana Kostkowskiego, a ten mocnym strzałem głową nie daje szans bramkarzowi
58, Po zamieszaniu w polu karnym swoją trzecią bramkę strzela Adam Bębenek
59' W lewym rogu pola karnego Karol Róg podaje do Mateusza Szwocha, ten mu odgrywa i Róg strzela z pierwszej piłki pod reką bramkarza
61' Rzut karny dla Gedani po faulu Sebastiana Cenara na bramkę zamienia Kajetan Olszak
65' Dynamiczna akcja całego zespołu zakończona dośrodkowaniem Pawła Brzuzego na wbiegającego Filipa Patoka a ten się nie myli i strzela gola
69' Strzał z rzutu wolnego Mateusza Dąbrowskiego (20 m), piłka odbija się od muru, myli bramkarza gości i wpada do bramki
70' Kolejna akcja oskrzydlająca, tym razem dwójkowa akcja Łukasza Kuca i Kamila Haberki. Dośrodkowanie tego drugiego na długi słupek gdzie czekał już Mateusz Dąbrowski