25.10.2006

Zwycięska dogrywka (trojmiasto.pl)

Gol Janusza Dziedzica w 116. minucie zapewnił Arce awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Gdynianie pokonali na wyjeździe po dogrywce III-ligową Stal Sanok 1:0 (0:0, 0:0). 26-letni napastnik kontynuje doskonałą passę. Zdobył on szóstą bramkę w piątym kolejnym meczu!

ARKA: Witkowski – Kowalski (60 Griszczenko), Sobieraj, Jawny, Sokołowski – Ława, Przytuła, Moskalewicz – Dziedzic, Niciński (46 Nawrocik), Wróblewski (77 Mazurkiewicz).

Żółte kartki: Gryboś (Stal), Sokołowski, Sobieraj (Arka)

Gdynianie mieli w tym meczu przewagę, ale niewiele brakowało, aby musieli o swojej wyższości musieli przekonać dopiero w serii rzutów karnych. Przed przerwą z obu stron brakowało klarownych sytuacji strzeleckich. na uwagę zasługiwał jedynie strzał z rzutu wolnego Olgierda Moskalewicza z 31. minuty, po którym gdynianie zdobyli korner.

Po zmianie stron każdy z zespołów mógł rozstrzygnąć pojedynek w regulaminom czasie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niewiele pomylił się Łukasz Kowalski. W 63. minucie Damian Nawrocik z bliska kopnął piłkę w bramkarza, a na niespełna kwadrans przed końcem Dziedzic nie wykorzystał dobrego podania Moskalewicza. Za tę nieskuteczność Arka mogła zapłacić przegraną. W 80. minucie Norbert Witkowski nie dał sie pokonać w pojedynku sam na sam z sanockim napastnikiem. Jeszcze w ostatniej minucie szczęścia próbował Bartosz Ława, ale i jemu zabrakło precyzji.

W dogrywce III-ligowcy nie mieli już sił na walkę. Gol wisiał w powietrzu. Rozstrzygającą bramkę strzałem z narożnika pola karnego zdobył Dziedzic. Przypomnijmy, że ten sam napastnik uratowął w sobotę Arce punkt w Bełchatowie. W ogóle popularny "Janek" zaczął spełniac pokładane w nim nadzieje. Poczynając od pucharowego meczu z Piastem 19 września w kązdym kolejnym meczu, w którym jest na boisku zdobywa gola! Obecnie zarówno w pucharze jak i lidze piłkarz sprowadzony latem z Bełchatowa ma po trzy trafienia.

Niewiele brakowało, aby mecz w Sanoku zakończył się wynikiem 2:0. W ostatniej minucie dogrywki Ława strzelił w poprzeczkę.

Arka została pierwszym ćwierćfinalistą. Rywala pozna w wyniku losowania. Od następnej rundy w pucharze obowiązywać będzie mecz i rewanż. Kolejne terminy to 7-8 listopad oraz 5-6 grudzień.

Pozostałe wyniki wtorkowych meczów 1/8 finału: ŁKS Łódź - Radomiak Radom 0:1 (0:1). Bramka - Maciej Terlecki (44). Lech Poznań - Pogoń Szczecin 2:1 (0:1). Zbigniew Zakrzewski (75), Piotr Reiss (87) - Potr Celeban (36). Górnik Polkowice - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 0:3 (0:2). Tomasz Zahorski (21, 63), Szymon Kaźmierowski (26). Górnik Zabrze - Korona Kielce 0:5 (0:2). Marcin Robak (35, 87), Ilian Micanski (79, 90), Grzegorz Bonin (7). Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 2:1 (0:0). Vahan Gevorgyan (66), Tomas Michalek (90) - Jacek Markiewicz (84).