Arka w ćwierćfinale Pucharu Polski!

1/8 Pucharu Polski:

Stal Sanok - Arka Gdynia 0:1 (0:0, 0:0)

RELACJA

To nie był dobry mecz w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Stawowego, mimo to Arka wygrała w Sanoku i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Bramkę na wagę awansu strzelił w 116 min Janusz Dziedzic.

Gospodarze tego spotkania, którzy w poprzedniej rundzie wyeliminowali mistrza Polski, od pierwszej minuty meczu z Arką głęboko cofnęli się pod własną bramkę. Gdynianom bardzo ciężko było się przebić w pole karne rywali. Na dodatek konstruowanie ataków bardzo utrudniał fatalny stan murawy. Nasi piłkarze nie byli w stanie grać w stylu, którego uczy ich trener Wojciech Stawowy. Nie było po prostu szans, żeby wymieniać dużą ilość podań po ziemi, grać koronkowo. Poza tym graliśmy zbyt statycznie i niedokładnie.

W pierwszej połowie Arka zagroziła bramce rywali praktycznie tylko raz. W 31 min po strzale z rzutu wolnego Olgierda Moskalewicza bramkarz gospodarzy z najwyższym trudem wybił piłkę na rzut rożny.

Po przerwie Arka zagrała nieco lepiej, ale było to dalekie od ideału. Udało się stworzyć kilka sytuacji, ale dobrze spisywał się młody bramkarz sanoczan. Obronił groźne strzały Moskalewicza, Nawrocika czy Dziedzica. Raz, po strzale głową Sobieraja, wyręczył go obrońca.

Stal miała praktycznie tylko jedną dogodną sytuację do zdobycia bramki. W 80 min po nieudanej pułapce ofsajdowej Norbert Witkowski wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem gospodarzy.

Naszym zawodnikom nie udało się w regulaminowym czasie zdobyć bramki, więc sędzia zarządził dogrywkę. W 116 min. skutecznym strzałem z 12 metrów popisał się Dziedzic. Chwilę później mogło być 2:0, ale strzał Bartka Ławy trafił w poprzeczkę. Arka wygrała, ale swoją postawą nie zachwyciła. Najważniejszy jest jednak awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

pb

Minuta po minucie:

1 min. - rozpoczęcie meczu
23 min. - żółta kartka dla Tomasza Sokołowskiego
31 min. - groźny strzał Olgierda Moskalewicza z rzutu wolnego, ale bramkarz gospodarzy sparował piłkę na rzut rożny
37 min. - Gryboś ze Stali otrzymuje żółtą kartkę
45 min. - koniec 1. połowy, więcej z gry mają gospodarze, którzy wielką ambicją nadrabiają różnice umiejętności między drużynami

46 min. - rozpoczęcie 2. połowy meczu
49 min. - strzał głową Łukasza Kowalskiego z rzutu rożnego minimalnie mija bramkę Stali
63 min. - dośrodkowanie Sokołowskiego z lewej strony trafia do Nawrocika, ale ten z najbliższej odległości trafia w bramkarza
78 min. - po zagraniu Moskalewicza Dziedzic nieźle uderzył na bramkę rywali, ale bramkarz Stali znów spisał się na medal, to nie pierwsza zmarnowana szansa Dziedzica w tym meczu
80 min. - Norbert Witkowski wygrywa pojedynek sam na sam z zawodnikiem gospodarzy
81 min. - po doskonałym podaniu Moskalewicza Dzidzic trafia w zawodnika Stali zamiast w bramkę
90 min. - dobra kacja Arki, ale w ostatniej chwili piłka kozłuje na bardzo nierównym bosiku w Sanoku i nadal 0:0
90 min. - koniec 2. części meczu

91 min. - rozpoczęcie 1. połowy dogrywki, żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelania bramki, gospodarze wyraźnie już nie wytrzymują kondycyjnie trudów tego meczu.
104 min. - strzał głową Sobieraja wybija z linii bramkowej obrońca gospodarzy
105 min. - koniec 1. połowy dogrywki

106 min - początek 2. połowy dogrywki
116 min. - Janusz Dziedzic na 1:0 dla Arki
118 min. - Bartek Ława trafia w poprzeczkę
120 min. - koniec spotkania i awans Arki do 1/4 Pucharu Polski