22.08.2009

ME: Wisła - Arka 1:1

W spotkaniu 4. kolejki Młodej Ekstraklasy Arka Gdynia zremisowała na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:1. Bramkę na wagę punktu zdobył dla naszej drużyny Michał Łabędzki.

4. kolejka Młodej Ekstraklasy

Wisłą Kraków - Arka Gdynia 1:1 (1:0)
Bramki: Adrian Ligenza 4' - Michał Łabędzki 73' (wolny)

Wisła: Kurto - Kozieł, Rajfur, Czekaj, Zalewski (46' Cygal) - Rado (79' Wanatowicz), Masiuda (60' Chrzanowski), Cyzio, Janik (90' Ochman) - Ligenza (46' Batko), Papież.

Arka: Zoch - Robakowski, Łabędzi, Brodziński, Kowol - Dachowski (46' Jaszczyk), Czoska (85' Armata), Sulima, Kazimierczak, Bułka - Wiśniewski (65' Beyl).

Żółta kartka: Jaszczyk (Arka).

Spotkanie rozpoczęło się dość zdecydowaną przewagą Wisły, którą rywale udokumentowali już w 4. minucie, gdy po błędzie obrońców bramkę zdobył Adrian Ligenza. Około 30 minuty arkowcy opanowali sytuację na boisku i zaczęli dominować. W drugiej połowie to nasi piłkarze stwarzali dogodne sytuacje podbramkowe. Długo jednak nie mogli pokonać Filipa Kurto. Dopiero w 73. minucie strzał z rzutu wolnego Michała Łabędzkiego dał żółto-niebieskim wyrównanie.