10.07.2009

Finał mistrzostw Polski juniorów - brąz dla Arki!

Wielkie brawa dla ekipy trenera Jacka Dziubińskiego! Nasi zawodnicy wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski juniorów starszych! W ostatnim meczu gdynianie pokonali 2:1 Gwarka Zabrze. Obie bramki zdobył Paweł Czoska, który z dorobkiem pięciu goli został królem strzelców całego turnieju. Mistrzostwo Polski przypadło w udziale Zagłębiu Lubin, które w ostatnim meczu wygrało 2:1 z Lechem Poznań. Srebrny medal dla "Kolejorza".

Pierwszego gola Arka zdobyła" do szatni". W 45 minucie z rzutu wolnego centrował Piotr Robakowski, a skutecznym strzałem głową popisał się Paweł Czoska. W drugiej połowie dogodnych okazji nie wykorzystali Przemysław Kaźmierczak i Krzysztof Bułka, a w 80 minucie rywale doprowadzili do remisu. Na szczęście na ripostę naszych piłkarzy długo nie trzeba było czekać. W 85 minucie po faulu na Bułce rzut karny zamienił na gola Czoska.

ARKA: Zoch - Wilczyński, Robakowski, Brodziński, Kowol - Sulima (25 Kojder), Beyl (74 Barnik), Budziński, Czoska (88 Roeske), Bułka (90 Kowalczyk) - Kaźmierczak (87 Basiński).