22.06.2009

Remisy juniorów na własnych boiskach (trojmiasto.pl)

Ani juniorzy starsi Arki, ani juniorzy młodsi nie wykorzystali atutu własnego boiska w pierwszych meczach 1/8 finałów mistrzostw Polski. Gdynianie uzyskali rezultat bezbramkowy z Jagiellonią Białystok, a gdańszczanie zremisowali z Zawiszą Bydgoszcz 2:2 (2:2). Spotkania rewanżowe trójmiejscy piłkarze rozegrają na wyjazdach w najbliższą środę
.

Żółto-niebiescy postawili na piłkarzy, którzy w minionym sezonie grali w Młodej Ekstraklasie. Skład został wzmocniony Marcinem Budzińskim i Wojciechem Wilczyńskim, którzy u schyłku rozgrywek stali się podstawowymi graczami pierwszej drużyny. Pechowce okazał się Adrian Sulima, który już w inauguracyjnym kwadransie doznał kontuzji.

Gospodarze mieli optyczną przewagę, ale ich piętą achillesową była skuteczność. Dlatego w obliczu rewanżu w Białymstoku mogą się cieszyć jedynie z tego, że uzyskali najlepszy z remisów. W tych rozgrywkach obowiązują zasady znane z pucharów i w dwumeczu gole z wyjazdów liczą się podwójnie.

ARKA: Zoch - Wilczyński, Robakowski, Brodziński, Kowol - Bułka, Beyl, Budziński, Czoska, Sulima (14 Basiński, 74 Pawłowski) - Kojder.

W kolejnej rundzie zwycięzca dwumeczu Arka-Jagiellonia zmierzy się z wygranym z pary Polonia Warszawa - GKS Bełchatów. Pierwszy pojedynek tych zespołów zakończył się remisem 3:3.

Wyniki pozostałych meczów 1/8 finału juniorów starszych: Odra Opole - Lech Poznań 0:3, Pogoń Szczecin - Hutnik Kraków 1:1, Olimpia Elbląg - Zawisza Bydgoszcz 3:2, Gwarek Zabrze - Orlęta Łuków 4:0, Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:0, UKP Zielona Góra - Stal Rzeszów 1:1.

Lechia rozpoczęła doskonale. Po szesnastu minutach gdańszczanie prowadzili 2:0 po golach Patryka Pomaskiego i Krystiana Rąbczyka. Niestety, Zawisza jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania, a po przerwie to bydgoszczanie byli stroną dominującą. Raz nawet gospodarzy przed stratą gola uratowała poprzeczka.

LECHIA: Barczak - Skrzecz (54 Gac), Gawroński, Zbrzyzny, Rąbczyk (66 Karczewski) - Błażewicz (64 Lutrzykowski), Brzeski, Prusaczyk, Przybylski - Pomaski, Dałek (75 Wojciechowski).

Zwycięzca tego dwumeczu spotka się w ćwierćfinale z lepszym w rywalizacji KSZO - Cracovia. W Ostrówcu Świętokrzyskim wygrali gospodarze 2:1.

Wyniki pozostałych meczów 1/8 finału juniorów młodszych: Warmia Olsztyn - Legia Warszawa 1:2, Pomologia Prószków - Jagiellonia Białystok 1:3, Stal Mielec - Lech Poznań 1:1, Miedź Legnica - Górnik Łęczna 3:0, UKP Zielona Góra - Górnik Zabrze 1:2, Bałtyk Koszalin - UKS SMS Łódź 0:0.