10.04.2009

ME: Arka 3:1 ŁKS

O 14:00 na głównej płycie stadionu GOSiR rozpoczęło się spotkanie 23. kolejki rozgrywek Młodej Ekstraklasy, w którym Arka podejmuje ŁKS. Po 45 minutach arkowcy dzięki bramkom Pawła Czoski, Wojciecha Barnika i Krzysztofa Przytuły z rzutu karnego prowadzili 3:0. W drugiej połowie honorową bramkę dla gości zdobył Adrian Świątek.

Drużyny rozpoczęły mecz w następujących składach.

Arka: Zoch - Wilczyński, Weinar, Robakowski, Kowol - Jaszczyk (79 Dziubiński), Przytuła, Barnik, Sulima (62 Bułka) - Kojder (70 Kazimierczak), Czoska.

ŁKS: Ivanović (46 Waśków) - Kuklis (31 Jarmuda), Bendkowski, Bełdziński, Mordzakowski - Ostalczyk (46 Łakomy), Dyhdalewicz (68 Rafał Świątek), Rosiak, Grala - Adrian Świątek, Bartosiewicz (46 Rubinkowski)

żółte kartki: Jaszczyk - Bełdziński, Świątek, Ostalczyk, Rubinkowski.

Początek meczu to minimalna przewaga Arki. Szanse na pokonanie bramkarza gości miał w 14. minucie Łukasz Jaszczyk, ale jego uderzenieminęło prawy słupek bramki Ivanovicia. W 20 minucie Paweł Czoska doszedł do piłki w zamieszaniu pod bramką gości i dał Arce prowadzenie 1-0. W 40. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego prowadzenie Arki podwyższył Wojciech Barnik. W 45. minucie bramkę na 3:0 Arki zdobył z karnego Krzysztof Przytuła. ŁKS zdobył honorową bramkę w 82. minucie za sprawą Adriana Świątka.