01.04.2009

Arka w półfinale PE (Gazeta Wyborcza)

Po fatalnym początku, Arka Gdynia zdołała odrobić straty w rewanżowym spotkaniu 1/4 Pucharu Ekstraklasy z Polonią Warszawa. W półfinale gdynianie zagrają ze Śląskiem Wrocław.

Już w 1. minucie Arka przegrywała 0:1. Obrońcy żółto-niebieskich nie zrobili kompletnie nic, aby powstrzymać Bartłomieja Makowskiego, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Tomislava Basica. Po kolejnych siedmiu minutach Arka przegrywała już 0:2. Michał Łabędzki we własnym polu karnym pozwolił na wszystko najlepszemu w pierwszej połowie zawodnikowi Czarnych Koszul Adrianowi Mierzejewskiemu. W 16. minucie wiarę w awans do 1/2 finału Pucharu Ekstraklasy przywrócił Tomasz Sokołowski. Po fantastycznym podaniu z głębi pola Bartosza Ławy, były pomocnik Legii Warszawa pokonał Radosława Majdana. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Lubomir Ljubenov dośrodkował z rzutu wolnego wprost na nogę kompletnie niepilnowanego Ławy, który ładnym strzałem wślizgiem doprowadził do remisu.

W drugiej połowie obie drużyny pogodziły się z wynikiem meczu i całej rywalizacji. Na boisku zagotowało się dopiero w 85. minucie, kiedy Daniel Gołębiowski brutalnie sfaulował Błażeja Telichowskiego. W rewanżu napastnika Polonii na murawę powalił Marcin Wachowicz, za co obaj solidarnie powinni wylecieć z boiska, ale ukarani zostali tylko żółtymi kartkami.