09.10.2008

Polnord Arka Gdynia - Lech Poznań 3:0 (1:0) (Dziennik Bałtycki)

Punkty w Pucharze Ekstraklasy były stawka środowego meczu w Gdyni pomiędzy Polnordem Arką a Lechem Poznań. Gdynianie pokonali już w tym sezonie Lecha, w ligowym meczu, 2:1 i mieli ochotę powtórzyć ten sukces w pucharze. Po 90 minutach gry okazało się, że Arka ma receptę na Lecha, bo żółto-niebiescy wygrali.
Mecze Pucharu Ekstraklasy to dla trenerów szansa na sprawdzenie dublerów i z tej szansy w znacznie szerszym zakresie skorzystał prowadzący wczoraj zespół "Kolejorza" trener Marek Bajor. Szkoleniowiec gospodarzy dokonał znacznie mniej zmian, bo - jak mówił przed meczem Czesław Michniewicz - Arka po ostatnich porażkach musi znowu zacząć wygrywać. W tym meczu, po kilku tygodniach leczenia kontuzji, na boisku pojawił się od pierwszej minuty Krzysztof Przytuła.
I od pierwszej minuty gospodarze pokazywali, że zależy im na zwycięstwie. Aktywny był były piłkarz Lecha Damian Nawrocik, starał się Grzegorz Niciński, ale bramkę strzelił w 29 minucie gry środkowy obrońca Anderson Santos Silva, wykorzystując dobre dośrodkowanie Tomasza Sokołowskiego. Gdyński bramkarz Tomislav Basić tylko raz musiał się sprężyć, wyrzucając piłkę na rzut rożny po strzale z wolnego Piotra Reissa.
1:0 do przerwy, a już cztery minuty po wznowieniu gry Arka podwyższyła prowadzenie. Strzał głową Nicińskiego był nie do obrony, ale nie mniejszej urody była asysta Bartosza Ławy. Tej parze pozazdrościli Nawrocik i Bartosz Karwan. Kilkanaście minut później przeprowadzili akcje po której ręce same składały się do oklasków. Asysta Nawrocika, gol Karwana i 3:0. Arka została liderem grupy C PE. A już w niedzielę o godzinie 17 będzie broniła tej pozycji w meczu z GKS Bełchatów.