08.08.2008

Zwycięscy 14-latkowie trenera Janczaka (trojmiasto.pl)

Piłkarze Arki wygrali turniej Remes Cup 2008 w kategorii do lat 14. To dobry prognostyk przed finałami mistrzostw Polski. Podopieczni Krzysztofa Janczaka przystąpią do nich 21 sierpnia w Łodzi.

W Opalenicy gdynianie wygrali wszystkie spotkania. W grupie eliminacyjnej zwyciężyli sześciokrotnie. Następnie w 1/4 finału pokonali 3:0 Odrę Wodzisław Śląski, w półfinale wygrali zaś z Lechią Gdańsk 2:0, w finale nie dali szans katowickiemu Rozwojowi, pokonując go 2:1. Dobrze zaprezentowała się także druga drużyna tego rocznika. Z grupy eliminacyjnej wyszła na drugim miejscu i w ćwierćfinale trafiła na Lechię. Po zaciętym boju żółto-niebiescy ulegli 0:1.

Po zakończeniu turnieju żółto-niebiescy zostali w Opalenicy, rozpoczynając zgrupowanie. Finały mistrzostw Polski U-14 wystartują 21 sierpnia w Łodzi.