TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

06.10.2022

Stadiony Bez Barier podczas meczu Arka - Stal

Projekt #StadionyBezBarier zawita do Gdyni podczas najbliższego meczu żółto-niebieskich. To już 9 października na meczu Arka Gdynia - Stal Rzeszów. W przerwie tego spotkania zaprezentuje się rownież drużyna futsalowa naszego Stowarzyszenia!
 
Jak cały projekt opisują przedstawiciele SGKN (Stowarzyszenie Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego)?

StadionyBezBarier to projekt, w który zaangażowanych jest kilkanaście organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami w całej Polsce, kluby grające w rozgrywkach na szczeblu centralnym, Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa SA, oraz koordynująca całość Federacja Kibiców Niepełnosprawnych.
 
Nasza akcja ma podkreślić istotę uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w meczach piłkarskich w Polsce oraz zachęcić kolejne osoby z różnorakimi dysfunkcjami do wyjścia z domu i wizyt na polskich stadionach.
 
 
 
W Gdyni zostają zaproszeni kibice niewidomi (Stowarzyszenie Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego zabezpiecza audiodeskrypcję) oraz z niepełnosprawnością intelektualną. Będziemy podejmować działania promujące  dostępność oraz podkreślać otwartość i potrzebę uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w meczach piłki nożnej. Podczas meczu zaprezentuje się Sekcja Futsal KGKN. Przed meczem będzie prowadzona zbiórka pieniędzy przez naszych zawodników drużyny Sekcja Futsal KGKN.
 
Głównym celem #StadionyBezBarier jest promocja polskiej piłki nożnej, klubów i stadionów jako miejsc bezpiecznych i  otwartych dla wszystkich, niezależnie od stanu zdrowia, dysfunkcji czy specjalnych potrzeb. Wierzymy, że przyniesie on zaangażowanym w jego organizacje stronom satysfakcję, radość, i co najważniejsze – zachęci kibiców z niepełnosprawnościami do regularnego uczestnictwa w meczach piłki nożnej w Polsce.
 
Osoby, które będą chciały wesprzeć działalność Stowarzyszenia mogą również wpłacić pieniądze na konto Stowarzyszenia Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego 87114020040000310278450731 z dopiskiem „na działalność statutową Stowarzyszenia”. Stowarzyszanie Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego zostało utworzone 10 lutego 2017 roku.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia