TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

24.08.2022

Wakacje w Gdyni tętnią sportem. Aktywna Plaża 2022 za nami

Plaża Gdynia Śródmieście kipi sportem! Miejsce destynacji każdego startującego tu człowieka z żelaza to jednak nie tylko triathlon. Niedawno zakończył się tu trzydniowy widowiskowy i emocjonujący turniej, w którym wzięło udział prawie dwustu miłośników beachvolleya. Druga edycja turnieju Aktywna Plaża 2022, bo o niej mowa, przeszła do historii.

– Takich emocji, które dostarczyły nam siatkarki i siatkarze dawno nie było. Nie miało znaczenia czy był to tak zwany turniej pocieszenia czy rozgrywki finałowe. Każdy grał na granicy swoich możliwości i doskonale się przy tym bawił – mówi Paweł Brutel zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu i dodaje: – O to właśnie nam chodziło organizując drugą edycję Aktywnej Plaży, by połączyć zabawę, sport i rekreację na naszej gdyńskiej plaży.

Rywalizację pod siatką rozpoczęli najmłodsi miłośnicy plażowych aktywności. Specjalnie dla nich stworzono kategorię U13 K, U13 M oraz U 15 K. Zawodniczki i zawodnicy walczyli o puchary, medale oraz nagrody rzeczowe, dostarczając wielu niezapomnianych emocji.
 
 

– W grze dzieci widać było wielką pasję oraz ogromne sportowe emocje, którym pozazdrościć mogli starsi koledzy i koleżanki, szykujący się do weekendowego turnieju w kategorii open – zaznacza Brutel.

Po grach eliminacyjnych rozegranych na dziesięciu boiskach poznaliśmy pary finałowe, które już w sobotę, rozpoczęły rozgrywki o puchary, medale oraz wysokie nagrody finansowe i rzeczowe.

– Warto wspomnieć, że pula nagród wynosiła 15 tysięcy złotych, a nagrodą specjalną był samochód na weekend z pełnym bakiem ufundowany przez firmę Auto Mobil Premium z Gdyni. Było więc o co walczyć i właśnie walkę do ostatniej piłki i oraz wielkie zaangażowanie zaprezentowały uczestniczki i uczestnicy turnieju – podsumował zastępca dyrektora.
 
 
 
W turnieju głównym kobiet, po emocjonującej walce, wygrała doświadczona para Aleksandra Zdon/Izabela Zackiewicz, która po kilkuletniej przerwie z przytupem powróciła na plażowe boiska. Na miejscu drugim, ze srebrnym medalem, uplasowała się dwójka Nicole Jochym/Aleksandra Chudzik, mająca na swoim koncie medale młodzieżowych mistrzostw Polski, a najniższym stopniu podium stanęły Aleksandra Chyła z Agnieszka Wołoszyn.

Turniej główny mężczyzn przyniósł również wielkie sportowe emocje rodem z rozgrywek w randze World Tour. Zawodnicy od samego początku prezentowali bardzo wysoki poziom i bardzo wysoko powiesili poprzeczkę, a raczej siatkę. Dowodem tego były gromkie brawa i głośne okrzyki kibiców po każdej wykonanej przez zawodników akcji.

Zwyciężyła para w składzie Mateusz Zięba i Jan Krasiński. Miejsce drugie zajął Jakub Jetke grający w parze z Jakubem Sulimą. Na najniższym stopniu podium stanęli Adrian Białecki z Bartkiem Pietruczukiem.

– To był bardzo udany turniej, którego bardzo wysoki sportowy poziom pokazał wszystkim, że w Gdyni jest ogromny potencjał i głód na organizację tego rodzaju imprez. Daje nam to również pokaźny zastrzyk energii i wielką dawkę motywacji, by rozwijać się w kolejnym roku i jeszcze bardziej podwyższyć poziom by stworzyć jeden z najlepszych i najbardziej widowiskowych turniejów siatkówki plażowej w Polsce – zakończył Brutel.
 
 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia