06.12.2021

CLJ: Juniorzy starsi zakończyli rok zwycięstwem!

Nasi juniorzy starsi zakończyli ligowe zmagania w tym roku. W ostatnim meczu pokonali na wyjeździe Pogoń Szczecin 3:1. Było to piąte z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Roberta Wilczyńskiego, którzy spędzą zimę na podium tabeli CLJ.

Centralna Liga Juniorów U18 - 17. kolejka

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 1:3 (0:2)
Bramki:
Góral 87' - Predenkiewicz 15', Staniszewski 26' k., Kroczyński 61'

Arka: Pawłowski - Tomal (46' Capar), Tandecki, Nawrocki, Lipkowski, Predenkiewicz (65' Babś), Staniszewski, Zieliński (75' Romanik), Łyszkiewicz-Dustet, Skóra (46' Soboczyński), Kroczyński (61' Szymański)

Początek meczu upłynął pod znakiem nieznacznej przewagi Pogoni. Rywale mogli w 12 min. mogli wyjść na prowadzenie, jednak nie wykorzystała sytuacji 1 na 1. Po kwadransie do głosu doszli żółto-niebiescy. W 15 min. Łyszkiewicz-Dustet przechwycił piłkę, zagrał na lewą stronę do Predenkiewicza, który wygrał pojedynek w polu bramkowym i silnym uderzeniem w "krótki" róg dał prowadzenie Arce.

W 26 min. Staniszewski podwyższył na 2:0 wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Skórze. W kolejnych minutach sytuację miał Lipkowski, który ładnie wypracował sobie pozycję strzelecką po zagraniu Skóry z rzutu wolnego, ale nie zdołał skierować piłki do siatki. Tuż przed przerwą okazję stworzyła sobie Pogoń, lecz Pawłowski wyszedł z bramki i wślizgiem wybił piłkę.

Druga połowa zapowiadała się bardzo ciekawie. Już w 46 min. po dośrodkowaniu zawodnik Pogoni uderzył w poprzeczkę, a później Tandecki przytomnie wybił piłkę. W 56 min. z rzutu wolnego idealnie dogrywał Soboczyński, jednak uderzenie Lipkowskiego minęło bramkę.

Kilka minut później było już 3:1. Akcję rozpoczął długim zagraniem nasz bramkarz, Lipkowski przytomnie podał górną piłkę do Kroczyńskiego, który nie zmarnował sytuacji sam na sam. W 72 min. akcję przeprowadzili Szymański, Łyszkiewicz-Dustet i Babś, ale strzał tego ostatniego obronił bramkarz. Pogoń nie stwarzała sobie przez długie minuty sytuacji. Dopiero w 87 min. zdobyła honorową bramkę po zagraniu z prawej strony i strzale Górala.

Nasz zespół w 17 meczach zdobył 31 punktów - tyle samo, co Zagłębie i Cracovia. Właśnie te drużyny będą tworzyć czołową trójkę ligi w czasie przerwy zimowej.