30.05.2022

Wygrane derby drugiego zespołu. Juniorzy młodsi gromią rywali

Obok juniorów starszych, którzy w sobotę zakończyli rozgrywki i zdobyli tytuł wicemistrza Polski, mecze ligowe rozegrały także dwa pozostałe nasze zespoły młodzieżowe. Arka II pokonała w derbowym pojedynku Lechię II Gdańsk, a po 3 punkty sięgnęli też juniorzy młodsi gromiąc rywali 16:0.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - Grupa Mistrzowska - 7. kolejka

Arka II Gdynia - Lechia II Gdańsk 3:2 (2:1)

Bramki: Abbott 2 (10', 28'), Rusnak 65' - Cieślicki 31', Sadowski 85'

Arka: Depka - Pieńczykowski, (60' Puścikowski), Mirończuk, Skręta, Zamarripa - Trzepalko (60' Tuliszka), Faltyński (70' Klimczuk) - Przyborowski, Rusnak (70' Bojarczuk), Parulski - Abbott (60' Staniszewski)

Po dobrej i skutecznej grze nasz zespół wygrał derby z rezerwami Lechii w stosunku 3:2 i odniósł  pierwsze zwycięstwo w rundzie finałowej. Do przerwy Arka prowadziła 2:1 po golach Zaka Abbotta. Obydwa gole padły po indywidualnych akcjach i zagraniach skrzydłowych - Parulskiego i Przyborowskiego. W pierwszym przypadku Abbott skutecznie uderzył głową, a w drugim popisał się ładnym strzałem pod poprzeczkę. Co prawda goście w 31 min. zdobyli bramkę kontaktową po rzucie karnym, jednak w 65 min. na 3:1 podwyższył Rusnak strzałem głową po dośrodkowaniu Faltynskiego.

Goście dążyli do wyrównania i na 5 minut przed końcem zdołali zdobyć bramkę na 3:2 po celnym strzale Sadowskiego. Zwycięstwo Arki ani przez moment nasze zwycięstwo nie było jednak zagrożone, a nasi napastnicy stworzyli jeszcze kolejne okazje bramkowe. Podsumowując, żółto-niebiescy odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo w prestiżowym starciu z lokalnym rywalem. Cieszą debiutanckie 2 gole Zaka Abbota i debiut Filipa Tuliszki w 4. ligowej drużynie.

TABELA

Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy - WIOSNA - 12. kolejka

Arka Gdynia - Beniaminek 03 Starogard Gdański 16:0 (7:0)
Bramki: Tuliszka 6 (9', 29', 31', 53', 85', 88'), Jurkiewicz 12', Czarnecki 13', Maczkowski 26',  Klimczuk 3 (44', 66', 83')Ozimek 46', Żmuda 3 (70', 77', 80')

Arka: Semmerling (46' Karczewski) - Czarnecki (60' Wilczyński), Jaroń, Elwart (55' Buczyło), Kozoduj (46' Jarzyński), Raczyński, Tuliszka, Klimczuk, Jurkiewicz (60' Kolasa), Maczkowski (55' Barbugli),  Ozimek (55' Żmuda)

Juniorzy młodsi wysoko wygrali z Beniaminkiem Starogard 16:0, co było ich drugim najwyższym zwycięstwem w lidze w tym roku. Wynik końcowy w pełni oddaje przebieg gry. Od początku do samego końca na boisku dominowała Arka, która swoją przewagę podkreślała kolejnymi bramkami. W efekcie po pierwszej połowie na tablicy widniał rezultat 7:0. Po przerwie Arkowcy nie zwolnili tempa, strzelając w tej części meczu 9 goli.

Dorobkiem strzeleckim podzieliło się siedmiu zawodników, a najskuteczniejszy był autor sześciu trafień Filip Tuliszka. Warto też podkreślić, że wprowadzony z ławki w drugiej połowie Maciej Żmuda w ciągu 10 minut skompletował klasyczny hat-trick. Dzięki temu zwycięstwu Arka objęła prowadzenie w tabeli, wyprzedzając Jantar Ustka, który przegrał swój mecz. Właśnie z tym rywalem żółto-niebiescy zagrają w następnej kolejce.