TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

07.10.2021

Arka liderem Pro Junior System

Młodzi zawodnicy coraz częściej stanowią o sile Arki Gdynia. Napierające z każdym rokiem młodsze roczniki cieszą oko swoim potencjałem i wartością, jaką dodają do drużyny. Ich zebrane na boisku minuty stanowią istotną część, stąd żółto-niebiescy mogą pochwalić się prowadzeniem w ligowej klasyfikacji Pro Junior System.
 
Zestawienie pokazuje, ile minut w danej drużynie rozegrali zawodnicy szczegółowo określeni regulaminem. I tak, do klasyfikacji w tym sezonie wliczani są młodzieżowcy, a więc zawodnicy urodzeni w roku 2001 lub później. Dodatkowo, premiowani są wychowankowie, których liczba minut na boisku jest mnożona przez dwa. Do klasyfikacji wliczają się również minuty rozegrane w oficjalnym spotkaniu z orzełkiem na piersi – w reprezentacjach od U17 do U21. Tutaj wychowanek również ma mnożnik razy dwa. 
 
Należy jednak pamiętać, by dany piłkarz został wliczony do klasyfikacji, musi wystąpić w pięciu meczach i mieć łącznie 270 rozegranych minut. W Arce zawodników, którzy na tym etapie sezonu spełniają te kryteria jest trzech: Mateusz Stępień (rocznik 2002 – wychowanek), Maciej Rosołek (2001) i Olaf Kobacki (2001). W dwóch meczach wystąpił z kolei Kacper Skóra (2003), debiut, choć na razie w Fortuna Pucharze Polski, zaliczył natomiast Jerzy Tomal (również 2003).
 
 
 
Choć obliczenia nie należą do łatwych i najbardziej miarodajna jest tabela dopiero po zakończeniu sezonu, obecne zestawienie pokazuje panujący w Arce trend. Co więcej, z powodzeniem w tym sezonie występują wciąż młodzi, lecz już nieklasyfikujący się w Pro Junior System zawodnicy: Karol Czubak, Michał Bednarski (obaj 2000), Kacper Krzepisz (1999), Hubert Adamczyk oraz Sebastian Milewski (obaj 1998). 
 
 Chcemy, żeby Arka Gdynia była miejscem, w którym młody zawodnik może się rozwinąć i rywalizować z najlepszymi. Mamy kilkoro zawodników U21 i U23, którzy decydują o sile drużyny. Zależy nam, by to kontynuować, a tym samym posiadać ambitny zespół, który stałe chce stawać się lepszym – tłumaczy prezes Arki Gdynia SA Michał Kołakowski.
 
Zwycięzca klasyfikacji na koniec sezonu otrzyma 1,6 mln zł. Drugi zainkasuje 1,3 mln zł, trzeci na podium wzbogaci się zaś o 1,1 mln zł. Łącznie nagrody finansowe zostaną przyznane za miejsca 1-7, a najniższa gratyfikacja (7. miejsce) wynosi 200 tys. zł.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia