21.11.2020

Resovia - Arka Gdynia 1:2

Historyczny, bo pierwszy mecz Arki z Apklan Resovią zakończył się zwycięstwem żółto-niebieskich! Dwie minuty przed przerwą strzałem z 30 metrów wynik otworzył Adam Deja, a po zmianie stron z karnego podwyższył Julian Letniowski. Honorowego gola dla gospodarzy w ostatniej akcji meczu zdobył Maksymilian Hebel, niegdyś... zawodnik Arki.

Fortuna 1 Liga -  13. kolejka

Apklan Resovia - Arka Gdynia  1:2 (0:1)

Bramki: Hebel 90+4' - Deja 43', Letniowski 48'(k)

Apklan Resovia: Daniel - Persak, Domoń, Zalepa, Mikulec - Rogalski (74' Brychlik), Wasiluk, Kuczałek, Płatek (74' Hebel), Adamski Twardowski (55' Demianiuk)

Arka: Kajzer - Danch, Kwiecień, Marcjanik, Marciniak - Deja - Żebrowski (84' Boniecki), Letniowski (87' Soszyński), Drewniak, Młyński (84' Wawszczyk) -  Wolsztyński (76' Jankowski)

Żółte kartki: Mikulec, Twardowski, Rogalski - Marciniak, Młyński

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec)

Widzów: mecz bez publiczności

0 min - aż trudno uwierzyć, że mimo tak długiej historii obu klubów, dopiero dziś po raz pierwszy zagramy z Resovią. Otwieramy zatem nową kartę, którą warto byłoby okrasić pierwszym wpisem w postaci zwycięstwa.

0 min - nie brakuje zmian w naszym składzie. Pamiętamy, że już w pierwszej połowie spotkania z Zagłębiem boisko opuścił Marcus da Silva i wszedł za niego Żebrowski. Mateusz, który zdobył w tym meczu bramkę, dziś pojawi się w wyjściowym składzie.

0 min - po kontuzji powraca Adam Deja, który oczywiście pojawi się w środku pola. Poza składem pozostaje wciąż Kasperkiewicz.

0 min - dwóch naszych zawodników jest zagrożonych pauzą, jeśli dziś otrzymają żółtą kartkę. Są nimi Danch i Kwiecień.

1 min - rozpoczęło się spotkanie w Rzeszowie. Trzymamy kciuki za Arkowców! Nasi grają dziś cali na niebiesko, goście na biało, z czerwonymi pasami na koszulkach.

2 min - już mogliśmy prowadzić! Drewniak zacentrował w pole karne Resovii z rzutu wolnego spod linii bocznej boiska. Bramkarz gospodarzy Daniel minął się z piłką, która potoczyła się w kierunku bramki, ale jeden z obrońców zdążył ją wybić!

4 min - odpowiedź Resovii. Płatek zrobił akcję na prawym skrzydle i zacentrował w pole karne. Piłkę przejął Domoń i oddał strzał z ok. 16 metrów, ale trafił w boczną siatkę.

7 min - pierwsza kartka w tym spotkaniu. Ukarany został Marciniak.

9 min - Drewniak nie zdążył uciec z pozycji spalonej zanim przejął piłkę zagraną przez Kwietnia ze środkowej strefy boiska.

14 min - Zalepa trącił piłkę głową w naszym polu karnym po rzucie wolnym wykonanym przez Płatka. Nie było to jednak groźne zagranie dla naszej drużyny.

15 min - Żebrowski spróbował uderzenia z okolic narożnika pola karnego, ale wyraźnie spudłował.

20 min - niespecjalnie udany strzał Twardowskiego zza pola karnego. Uderzenie było dość słabe i niecelne.

22 min - rzut rożny wykonał Płatek, a piłka dość długa utrzymywała się w obrębie naszego pola karnego. Ostatecznie wybiliśmy piłkę.

26 min - rzut wolny z lewej strony pola karnego Resovii po faulu Persaka na Wolsztyńskim. Wykonał go Drewniak, a piłkę z linii bramkowej wybił Zalepa! Ta spadła pod nogi Dei, który próbował skierować futbolówkę do siatki, ale zbyt wielu zawodników zasłaniało drogę do bramki!

31 min - Marciniak przebił się w pole karne z lewego skrzydła i poszukał podaniem Wolsztyńskiego. Nasz napastnik jednak został dobrze przypilnowany przez zawodników gospodarzy.

33 min - rzeszowianie wybili piłkę zacentrowaną przez Letniowskiego z rzutu rożnego.

35 min - uderzenie sytuacyjne Płatka z 18 metrów, bez przyjęcia futbolówki, okazało się zupełnie nieudane.

39 min - Danch wrzucił piłkę z autu w pole karne. W jej posiadanie wszedł Wolsztyński, lecz naszemu napastnikowi, który pozostawał tyłem do bramki obrońcy odebrali futbolówkę.

40 min - Letniowski po raz pierwszy dzisiaj spróbował uderzyć z dystansu. Piłka była uderzona mocno, po ziemi, ale niecelnie.

41 min - Młyński wywalczył rzut rożny. Letniowski zacentrował, ale obrońcy Resovii znów wybili piłkę za linię końcową.

42 min - znów Letniowski z rzutu rożnego, tym razem przeszła na drugą stronę pola karnego, skąd centrował Żebrowski. Do strzału głową doszedł Wolsztyński, ale minimalnie chybił!

43 min - Deja! 1:0 dla Arki! Adam dopadł piłkę na 30 metrze i uderzył potężnie tuż nad murawą, a piłka wpadła do siatki przy samym słupku!

PRZERWA - klasyczną "bramką do szatni" zakończyliśmy pierwszą odsłonę meczu w Rzeszowie. Efektowne trafienie Dei zwieńczyło dobrą końcówkę pierwszej połowy w wykonaniu Arkowców. Kilka chwil przed objęciem prowadzenia świetną okazję na zdobycie bramki miał Wolsztyński, ale jego strzał głową z pięciu metrów nie doszedł celu. Gospodarze nie skupiali się tylko na obronie, bo dość często gościli pod naszym polem karnym, ale niewiele z tego wynikało. Jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni, szansa na zwycięstwo Arki jest całkiem spora.

46 min - gra wznowiona.

46 min - gospodarze zaczęli od żółtej kartki dla Mikulca.

47 min - Kwiecień powalony w polu karnym Resovii i karny dla Arki! Żółta kartka dla Twardowskiego.

48 min - goooll dla Arki! Letniowski pewnie trafił przy lewym słupku!

51 min - żółta kartka dla Młyńskiego.

55 min - Demianiuk za Twardowskiego - pierwsza zmiana w Resovii.

57 min - Groźnie wyglądał strzał Mikulca z 20 metrów, na szczęście został zablokowany przez Dancha!

59 min - Płatek dośrodkował z rzutu wolnego. Piłka spadła pod nogi Domonia, ale w ostatniej chwili wybił ją Danch!

61 min - Mikulec pada w naszym polu karnym. Gospodarze dopominają się rzutu karnego, ale gwizdek arbitra milczy.

64 min - druga zmiana w składzie Resovii. Czernysz zastąpił Adamskiego.

65 min - Wolsztyński faulowany 32 metry od bramki Resovii. Czy na strzał zdecyduje się Adam Deja?

66 min - Deja uderzył, a piłka zatrzymała się na nogach obrońców 12 metrów od bramki Daniela. Przejął ją jednak Młyński i oddał strzał z ostrego kąta, lecz nieznacznie się pomylił!

68 min - Rogalski za faul na Dei ogląda żółtą kartkę. Strzelec pierwszej bramki po interwencji medyków podniósł się z murawy.

70 min - Mikulec zdecydował się na indywidualną akcję w naszym polu karnym. Zakończył ją niecelnym strzałem z ostrego kąta.

71 min - letniowski przejął nienajlepiej wybitą piłkę przez Daniela. Od razu zagrał w kierunku wbiegającego w szesnastkę Drewniaka, ale ten nie opanował futbolówki.

74 min - podwójna zmiana w Resovii. Brychlik za Rogalskiego i Hebel za Płatka. Hebel to były zawodnik Arki...

75 min - dobra akcja Wolsztyńskiego, który po dojściu z piłką do linii końcowej dograł ją do Młyńskiego. naciskany przez obrońców Mateusz oddał niecelny strzał!

76 min - Jankowski zmienił Wolsztyńskiego - to pierwsza roszada trenera Mamrota w tym meczu.

80 min - nieudane rozegranie przez Arkę rzutu wolnego. Drewniak zacentrował w pole karne, ale bez kłopotu wybyli piłkę gospodarze.

80 min - Młyński z lewej strony dokładnie dogrywał do Jankowskiego, ale trzy metry przed bramką przeciął to podanie Zalepa. Rzut rożny.

81 min - po krótkim rozegraniu stałego fragmentu gry wydawało się, że ręką zatrzymał piłkę we własnym polu karnym jeden z zawodników Resovii. Nic z tego arbiter nakazał grać dalej.

83 min - Młyński przejął podanie od Letniowskiego w polu karnym. Zszedł z piłką do środka i oddał niecelny strzał.

84 min - podwójna zmiana w Arce. Boniecki i Wawszczyk za Żebrowskiego i Młyńskiego.

87 min - kolejna korekta w składzie Arki. Soszyński za Letniowskiego.

88 min - Drewniak centrował z rzutu wolnego spod linii bocznej, lecz piłka wpadła wprost w ręce Daniela.

90+4 min - gol dla Resovii! Hebel zdobywa bramkę w ostatniej akcji meczu! W doliczonym czasie Resovia nie opuszczała naszej połowy i została nagrodzona golem. Hebel przejął piłkę na 14 metrze przed bramką Kajzera i oddał strzał przy lewym słupku poza zasięgiem naszego bramkarza.

KONIEC - Arka pojechała na Podkarpacie po trzy punkty i swój cel osiągnęła. Była w tym meczu zespołem dojrzalszym, bardziej doświadczonym i to zaowocowało zasłużoną wygraną w pierwszym w historii meczu z Resovią. Już na początku drugiej połowy Julek Letniowski zamienił rzut karny na drugą bramkę dla żółto-niebieskich, a gdy w kolejnych minutach to nasz zespół wciąż dominował na boisku, zwycięstwo gdynian stawało się coraz bardziej realne. Dopiero w doliczonym czasie gry pozwoliliśmy gospodarzom na zepchnięcie się do defensywy i wynikiem tego był gol Hebla, który jednak nie wpłynął już na końcowe rozstrzygnięcie.