07.10.2020

Arka II awansuje w reg. Pucharze Polski

Arka II Gdynia pewnie awansowała do kolejnej fazy rywalizacji o regionalny Puchar Polski. W 4. rundzie tych rozgrywek żółto-niebiescy rozgromili na wyjeździe drużynę Orła Trąbki Wielkie 8:1.

Regionalny Puchar Polski -  4. runda

Orzeł Trąbki Wielkie - Arka II Gdynia 1:8 (1:5)
Bramki:
18' - Skóra 3 (6', 45', 52'), Stępień 2 (21', 29'), Przyborowski 26' Parulski 59', Książkiewicz 82'

Arka II: Miłaszewski - Chmurzyński (46' Motyl), Rusnak, Stec, Czochór - Jaszczyk, Nowicki (63' Milachowski) - Parulski, Skóra (63' Książkiewicz), Przyborowski - Stępień (63' Kamiński)

Żółte kartki: Parulski, Skóra

Spotkanie w Pucharze Polski rozpoczęło się świetnie dla żółto-niebieskich, którzy już w pierwszych minutach gry zdobyli pierwszą bramkę po strzale Skóry. W 18 min. gospodarze wyrównali, ale już 180 sekund później na listę strzelców wpisał się Stępień przywracając Arce prowadzenie. Jeszcze przed przerwą do siatki trafili Przyborowski oraz ponownie Stępień i Skóra. Do szatni drużyny schodziły więc przy rezultacie 5:1.

Po zmianie stron Arkowcy dołożyli trzy kolejne bramki. W 52 min. hat-trick skompletował Skóra, następnie na 7:1 podwyższył Parulski, a w 82 min. wynik końcowy na 8:1 ustalił wprowadzony z ławki rezerwowych Książkiewicz.

Nasz drugi zespół pokazał dużą skuteczność i pewnie zameldował się w 5. rundzie regionalnego Pucharu Polski. Teraz podopieczni trenera Wilczyńskiego będą się koncentrować na przygotowaniach do sobotniego meczu ligowego ze Stolemem Gniewino.

Trener Robert Wilczyński po meczu pucharowym:

- Cieszy wysokie zwycięstwo w dobrym stylu. Byliśmy bardzo skuteczni. Widać, że dniu dzisiejszym stanowiliśmy zespół, który pomaga sobie na boisku.