TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

05.08.2020

Komunikat zespołu medycznego

Komunikat Zespołu Medycznego PZPN ws. rozgrywek w sezonie 2020/21:

 

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną związaną z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i zachorowaniami na COVID-19, Zespół Medyczny PZPN rekomenduje, aby podczas rozgrywek piłkarskich w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 obowiązywały następujące procedury i wytyczne, uzależnione od klasy rozgrywkowej.

 

PKO Ekstraklasa

 

Zespół Medyczny PZPN rekomenduje, aby w ekstraklasie obowiązywały te same procedury medyczne, które były przygotowane na potrzeby wznowienia rozgrywek piłkarskich w okresie pandemii i opisane w dokumencie pt. „ Założenia powrotu do treningów i rywalizacji sportowej klubów piłkarskich PKO Bank Polski Ekstraklasy” ( projekt roboczy z dnia 17.04.2020 r. z późn. zm. ).

 

W szczególności powinny one uwzględniać:

 

1. Wytypowanie osób wchodzących w skład zespołów szkoleniowych, obejmujących zawodników, członków sztabów oraz osoby funkcyjne, mające bieżący kontakt z zawodnikami.

 

2. Przeprowadzanie ankiet medycznych od pierwszego dnia wznowienia treningów wśród członków zespołów szkoleniowych i ich raportowanie do Zespołu Medycznego PZPN.

 

3. Przeprowadzenie testów molekularnych (wymazowych, PCR) u wszystkich członków z  espołów szkoleniowych niezwłocznie po rozpoczęciu przygotowań do sezonu i powtórzenie tychże po 5-7 dniach, oraz ich raportowanie do Zespołu Medycznego PZPN.

 

4. Przeprowadzanie u wszystkich członków zespołów szkoleniowych , co najmniej raz w miesiącu (w regularnych odstępach), testów przesiewowych (serologicznych) i – w koniecznych przypadkach – testów molekularnych (wymazowych) oraz raportowanie ich do Zespołu Medycznego PZPN.

 

Fortuna 1. Liga, II liga, Puchar Polski – 1/32 finału

 

1. PZPN przeprowadzi w klubach pierwszej i drugiej ligi oraz u zdobywców PP na szczeblu WZPN, uczestniczących w 1/32 finału Pucharu Polski, badania przesiewowe (serologiczne) i w koniecznych przypadkach badania molekularne (wymazowe, PCR).

 

2. Każdy klub objęty programem testów wyznaczy grupę maksymalnie do 50 osób, w skład której wchodzą zawodnicy, członkowie sztabów szkoleniowych oraz osoby funkcyjne, zaangażowane w organizację meczów, wchodzące do strefy 0.

 

3. Kluby będą objęte systemem elektronicznego ankietowania o stanie zdrowia zawodników i pozostałych członków zespołów szkoleniowych .

 

Sędziowie

 

Sędziowie pozostaną w systemie monitorowania stanu zdrowia, obejmującym izolację, ankietowanie i wykonywanie testów w koniecznych przypadkach, tak jak funkcjonowało to dotychczas.

 

pzpn.pl
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia