TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

12.05.2020

Drugi zespół zakończył sezon

W ubiegłym tygodniu PZPN poinformował, że zgodnie z decyzjami prezesów poszczególnych wojewódzkich związków piłki nożnej, odwołane zostały dalsze rozgrywki seniorów w 4. lidze i niższych klasach rozgrywkowych, a także rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez związki wojewódzkie. Oznacza to, że Arka II Gdynia zakończyła rozgrywki w 4. lidze RWS Investment Group na 2. miejscu w tabeli.

 

Ogółem, w tym sezonie naszej grupy 4. ligi odbyło się 18 kolejek. Arka II rozegrała jednak o jedno spotkanie mniej, gdyż planowany na 8 marca mecz derbowy z rezerwami Lechii został przełożony. Jak wszyscy wiemy, kilka dni później wybuchła epidemia korona wirusa, która doprowadziła do zawieszenia, a ostatecznie do odwołania rozgrywek w bieżącym sezonie.

 

  • W 17 meczach Arka II zdobyła 39 punktów.
  • Bilans spotkań naszej drużyny to 12 zwycięstw - 3 remisy - 2 porażki (bramki 48-22).
  • W tabeli żółto-niebiescy ustąpili tylko GKS-owi Przodkowo, który rozegrał o jeden mecz więcej i zdobył 43 pkt. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Kaszubia Kościerzyna, Stolem Gniewino i Gryf Słupsk.

 

Szczegółowe podsumowanie występów naszego drugiego zespołu wraz ze statystykami znajduje się tutaj.

 

Trener Robert Wilczyński po decyzji:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Wilczy%C5%84ski_Robert_421a9f33692a2dc718d3a3c509b41309.jpg

 

- Niestety spodziewaliśmy się wcześniejszego zakończenia sezonu, która akurat dla nas korzystna nie jest. Wyznaczyliśmy sobie wspólnie cel awansu do 3. ligi. Przez dłuższy czas prowadziliśmy w tabeli, jednak porażka na koniec rundy pozbawiła nas fotela lidera. Szkoda najbardziej młodych zawodników, ich ciężkiej pracy. Miło się z nimi pracowało, ale mam nadzieję, że cel awansu  będzie w przyszłym sezonie.

 

Teraz podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego będą oczekiwać na decyzje dotyczące rozgrywek ligowych w sezonie 2020/21.

 

Obecnie zawodnicy trenują zgodnie z harmonogramem w grupach 6 osobowych na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu, a 3 z nich włączono do kadry I drużyny. Są to bramkarz Marcin Skowronek, obrońca Daniel Chmielnicki i pomocnik Dawid Markiewicz. 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BANEREK_SZKOLENIE_66e3c54e0d572eeb43362683b64c0ba1.jpg 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia