TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan


Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport
gdyniasport
gdyniasport
bo2020

Aktualności

img

13.03.2020

Adam Marciniak: Rozegranie tej kolejki nie miało sensu

 - W zaistniałych okolicznościach rozgrywanie meczów byłoby nierozsądne - mówi nam o zawieszeniu rozgrywek PKO Ekstraklasy kapitan Arki Gdynia Adam Marciniak.

 

W piątek, sześć godzin przed inauguracją 27. kolejki PKO Ekstraklasy, Ekstraklasa SA ogłosiła zawieszenie rozgrywek do końca marca. Piłkarzy Arki Gdynia komunikat zastał w trakcie przygotowań do derbowego meczu z Lechią Gdańsk. 

 

- Decyzja o odwołaniu tych kolejek jest jak najbardziej słuszna - mówi nam kapitan Arki Adam Marciniak.

 

- Skoro wytyczne są takie, by najwięcej czasu spędzać w domu, nie przemieszczać się, unikać skupisk ludzi i ograniczyć kontakt z innymi, to organizowanie meczów byłoby nierozsądne - dodaje były reprezentant Polski. 

 

Nim jednak Ekstraklasa SA podjęła decyzję o zawieszeniu ligi, w czwartek piłkarze klubów PKO Ekstraklasy, I i II ligi dostali informację, że w weekend wybiegną na boiska. Ze względów bezpieczeństwa mecze miały zostać rozegrane bez udziału publiczności.


- Musieliśmy się dostosować do decyzji związku i Ekstraklasy. Skoro uznano, że mamy grać, to jako zespół byliśmy gotowi wybiec na boisko. Choć ja osobiście, i kilku innych moich kolegów z Arki, sądzimy, że - pomijając względy zdrowotne - już gra bez kibiców totalnie mijała się z celem - mówi Marciniak.

 

- Rozegranie meczu dla samego rozegrania meczu nie miało sensu, tym bardziej że można było się spodziewać tego, że w najlepszym wypadku byłaby to ostatnia kolejka na pewien czas. Tego nie dało się uniknąć - kończy kapitan Arki.

 

Rozgrywki PKO Ekstraklasy zostały zawieszone do końca marca, ale nie jest pewne, czy początkiem kwietnia zostaną wznowione. Jest to uzależnione od sytuacji epidemiologicznej.

 

Maciej Kmita

 
Poprzedni Następny

Mapa Strony