03.11.2019

Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:1

Mimo gry w osłabieniu po czerwonej kartce dla Nando już w 29 minucie gry, Arka długo stawiała skuteczny opór wicemistrzowi Polski. Ostatecznie jednak Jarosław Niezgoda znalazł sposób na świetnie dysponowanego Steinborsa i dał zwycięstwo Legii Warszawa.

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 14. kolejka

Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramki: Niezgoda 78'

Arka: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Marciniak, Wawszczyk - Danch - Nando, Vejinović, Nalepa (80' da Silva), Jankowski  - Skhirtladze (72' Siemaszko)

Legia: Majecki - Jędrzejczyk, Lewczuk (68' Vesović), Wieteska, Rocha - Martins, Antolić - Wszołek (60' Niezgoda), Luquinhas, Novikovas - Kante (80' Gvilla)

Żółte kartki: Zbozień - Wszołek, Kante
Czerowna kartka: Nando (29' za faul)

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: 7416

0 min - na mecze z Legią kibice czekają cały sezon. I choć zwykle to zespół ze stolicy jest faworytem meczów z Arką, to żółto-niebiescy w ostatnich latach już kilka razy udowodnili, że można im odebrać punkty. Na to liczymy także dzisiaj!

0 min - trener Rogić zdecydował się na jedną zmianę personalną. Dziś do wyjściowej jedenastki wraca Adam Danch kosztem Azera Busuladzića.

0 min - w zespole Legii zaskakuje nieobecność nie tylko w pierwszym składzie, ale w osiemnastce meczowej Karbownika. Problem młodzieżowca w Legii "załatwia" jednak bramkarz Radosław Majecki, więc nie jest to duży problem trenera Vukovića.

0 min - w Arce nadal nie ma zawodnika, który musiałby się obawiać przymusowej pauzy po otrzymaniu żółtej kartki.

0 min - najskuteczniejszy zawodnik Legii rozpocznie mecz z Arką na ławce rezerwowych. Jarosław Niezgoda, zdobywca 7 bramek, na razie ustępuje miejsca w wyjściowym składzie Jose Kante, który w poprzedniej kolejce zaaplikował Wiśle Kraków 3 gole.

0 min - w Gdyni lekko mży, ale nie ma wiatru, a temperatura sięga ok. 7 st.C, więc warunki do gry są całkiem przyjemne.

0 min - przy dźwiękach Roty oba zespoły wyszły na murawę. Arka na żółto-niebiesko, goście w białych kompletach strojów.

1 min - zaczęli Arkowcy.

2 min - nieudana akcja Jędrzejczyka na lewym skrzydle. Próba dośrodkowania w nasze pole karne opuściła boisko.

3 min - dwójkowa akcja Zbozienia i Nando na prawym skrzydle nie zakończyła się strzałem, ale za kilka dobrych wymian podaniami otrzymali zasłużone oklaski od kibiców.

5 min - groźna akcja Wszołka, który ograł Wawszczyka na naszym lewym skrzydle i zagrał do Luquinhasa, a ten oddał lekki strzał obroniony spokojnie przez Pavelsa.

6 min - dośrodkowanie Antolića z rzutu wolnego podyktowanego 35 metrów od naszej bramki wybijają nasi obrońcy.

8 min - wyrzut z autu Jędrzejczyka trafił pod nogi Kante na 16 metrze, a ten bez zastanowienia mocno uderzył! Strzał kapitalnie broni Steinbors!

11 min - bardzo dobre dośrodkowanie Nalepy w pole karne, tam Vejinović był bliski dojścia do strzału głową, lecz w ostatniej chwili wyprzedził go Wieteska!

15 min - Antolić wykonał rzut wolny spod linii bocznej boiska. Danch i nando do spółki wybili piłkę daleko poza szesnastkę.

17 min - rzut rożny dla gości. Antolić dośrodkował na piąty metr, tam piłkę sięgnął głową Wieteska, a Steinbors w niewiarygodny sposób to odbił! Jędrzejczyk jeszcze próbował dobijać z 8 metrów, ale bardzo wyraźnie spudłował!

18 min - Legia od początku meczu prowadzi grę, jest stroną przeważającą, ale też stwarzającą zagrożenie pod nasza bramką. Na razie Steinbors i spółka trzymają się dzielnie! Arka swoich szans szukać będzie w sytuacjach, jak sprzed paru minut, gdy Vejinović był bliski oddania strzału głową z kilku metrów.

22 min - ponownie Antolić będzie miał okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego spod linii bocznej. Piłka została wybita przez naszych obrońców do bocznej strefy pola karnego skąd uderzał Jędrzejczyk, ale trafił tylko w swojego kolegę z zespołu!

23 min - po faulu na Nando okazję na dośrodkowanie w pole karne będą mieli Arkowcy.

24 min - centrę Nalepy wypiąstkował Majecki, lecz piłka spadła na nogę Vejinovića, który ostatecznie nieczysto uderzył!

26 min - to co wyczynia w bramce Steinbors jest nie-wia-ry-go-dne! Łotysz w nieprawdopodobny sposób obronił strzał z 3 metrów Jędrzejczyka! Wcześniej doskonale dogrywał spod linii końcowej boiska Luquinhas.

27 min - trwa wideoweryfikacja. Najprawdopodobniej chodzi o starcie Nando z Andre Martinsem.

29 min - jest decyzja o czerwonej kartce dla Nando!

33 min - Luis Rocha posłał bardzo mocną piłkę wzdłuż piątego metra i niewiele zabrakło Wszołkowi, aby ten wepchnął ją do naszej bramki!

35 min - znów Rocha dośrodkowuje w pole karne, szukając tam Wszołka. Znów jednak niedokładnie.

37 min - żółta kartka dla Wszołka za faul na Zbozieniu. Damian potrzebuje interwencji medycznej.

39 min - Zbozień już gotowy do gry. Wrzucił piłkę z autu w pole karne Legii, ale obrońcy wybili piłkę.

40 min - Vejinović powalony w polu karnym Legii! Mamy VAR, ale nie skorzystano z niego i szybko została podjęta decyzja, że Arce nie należy rzut karny! Holender był ewidentnie ściągany za koszulkę!

42 min - szybka akcja Arki. Wyprowadzał piłkę Skhirtladze i Gruzin postanowił sam zakończyć akcję strzałem. Uderzenie poszło w środek bramki i nie sprawiło kłopotów Majeckiemu.

45+2 min - Kante nie trafił dobrze w piłkę podaną mu na 8 metr przez Wszołka. Jeszcze dwie minuty potrwa gra w pierwszej połowie.

PRZERWA - zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami Legia jest stroną dominującą i to ona prowadzi grę. Zadanie ułatwia im fakt, że od 29 minuty Arka gra w osłabieniu po czerwonej kartce dla Nando. Mimo to nasz zespół potrafił stworzyć zagrożenie pod bramką Majeckiego i tylko z sobie znanych powodów arbiter nie pokazał Rochy czerwonej kartki za faul na Vejinoviću przy jednoczesnej "jedenastce" dla Arki. Legia miała kilka doskonałych okazji do zdobycia bramki, ale Steinbors wyczynia w bramce cuda!

46 min - gramy.

47 min  - Luquinhas znalazł się w idealnej sytuacji, lecz 8 metrów nie trafił w bramkę! Chwilę później okazało się, że był na pozycji spalonej.

53 min - Legia zamyka Arkę w jej polu karnym. Inna sprawa, że nasz zespół ustawił szczelne zasieki, przez które goście nie potrafią się przebić.

54 min - warszawiacy beda mieli okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Piłkę ustawia Novikovas.

55 min - spokojnie wybijamy piłkę, ale szybko wraca ona pod nogi gości, którzy będą kontynuować atak pozycyjny.

57 min - strzał Novikovasa z 20 metrów poszybował 2 metry nad bramką Steinborsa.

60 min - było groźnie w naszym polu karnym, ale znów skutecznie bronią się Arkowcy. Goście jeszcze reklamowali faul, ale bez efektu.

60 min - Niezgoda zmienia Wszołka.

61 min - Nalepa dośrodkowywał w szesnastkę Legii z rzutu wolnego, lecz goście wybili piłkę.

65 min - statyczna akcja Legii zakończyła się strzałem Novikovasa z 25 metrów. Litwin obija poprzeczkę naszej bramki!

68 min - druga zmiana w Legii. Vesović za Lewczuka.

69 min - Steinbors znów ratuje Arkę! Broni strzał głową Kante z 5 metrów!

72 min - Siemaszko wchodzi na boisko. Zmienia Davita Skhirtladze.

74 min - Kante znów fauluje naszego obrońcę. Tym razem doczekał się żółtej kartki.

76 min - Luquinhas napedza kolejną akcję Arki. Piłkę na 18 metrze przejął Niezgoda, ale jego próbę strzału powstrzymali obrońcy Arki.

78 min - gol dla Legii... Niestety Niezgoda wyszedł z piłką sam na sam na Steinborsa i sprytnym strzałem pokonał Łotysza...

80 min - da Silva zmienia Michała Nalepę. Zmienia też trener Legii - za Kante pojawia się Gvilla.

82 min - wrzutka z autu Zbozienia nie stworzyła okazji do strzału na bramkę Majeckiego.

83 min - faul Jankowskiego na Martinsie oceniony na żółtą kartkę.

84 min - dośrodkowanie Novikovasa z rzutu wolnego wybijamy za linię końcową. Będzie korner.

85 min - bez zagrożenia dla naszej bramki. Wybija piłkę Zbozień.

87 min - Gvilla oddał płaski strzał z okolic narożnika naszego pola karnego, lecz nieznacznie chybił.

88 min - Andre Martins mógł, a może nawet powinien podwyższyć prowadzenie Legii, lecz w doskonałej sytuacji wyraźnie chybił!

90 min - Zbozień nie trafił w piłkę, lecz w nogę Luquinhasa. Żółta kartka.

90+1 min - trzy minuty doliczone.

90+1 min - Maghoma w akcji ofensywnej. Podanie do Siemaszki przecięte przez obrońców z Warszawy.

90+1 min - wrzutka Marciniaka z autu w pole karne nieznacznie minęła da Silvę.

90+2 min - da Silva zagrał pod bramkę Legii, tam powalczył w powietrzu Maghoma, a Jankowski uderzył głową tuż obok słupka! Wydaje się, że nasz zawodnik mógł być przy tej akcji faulowany, ale nie ma reakcji sędziów...

90+3 min - sypią się żółte kartki. Jedną otrzymał Vejinović, drugą ktoś na ławce rezerwowych.

KONIEC - Arka długo opierała się Legii, ale jednak nie uniknęła jednego błędu, który kosztował nas porażkę. Niezgoda pokonał fenomenalnego dziś Steinborsa i dał swojej drużynie zwycięstwo. Arka niestety znów musi przełknąć gorzką pigułkę i szukać punktów w wyjazdowym meczu w Krakowie przeciwko Wiśle.