TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

20.08.2019

Jedenastka 90-lecia Arki Gdynia została wybrana. Janusz Kupcewicz na czele

Zdobywcy historycznego Pucharu Polski w 1979 roku, a także zawodnicy, którzy sięgnęli po to trofeum dwa lata temu, najliczniej skradli serca kibiców żółto-niebieskich przy okazji głosowania na jedenastkę 90-lecia Arki.

 

Nie jest to większym zaskoczeniem. Podobnie, jak dziesięć lat temu przy okazji 80. urodzin klubu, piłkarzem 90-lecia został Janusz Kupcewicz, brązowy medalista mistrzostw świata z Hiszpanii z 1982 roku i autor gola z rzutu wolnego w meczu o trzecie miejsce przeciwko Francji.

 

W głosowaniu kibiców, które trwało przez ponad miesiąc, fani obok Kupcewicza, wskazali też dziesięciu innych ich zdaniem najbardziej zasłużonych piłkarzy klubu w jego historii. Wśród bramkarzy pewne zwycięstwo odniósł Pavels Steinbors. Łotysz pozostawił w pokonanym polu m.in. swojego, aktualnego trenera Jarosława Krupskiego.

 

Linia obrony, wskazana przez kibiców, to Zbigniew Bieliński, Czesław Boguszewicz, Jacek Pietrzykowski i Krzysztof Sobieraj. Trzej pierwsi są autorami Pucharu Polski z 1979 roku i prawdziwymi legendami klubu. Sobieraj był kapitanem ekipy, która sięgnęła po to cenne trofeum 38 lat później.

 

Linię pomocy obok Janusza Kupcewicza uzupełnili Dariusz Ulanowski, Marcus da Silva i Luka Zarandia. Pierwszy z nich jest rekordzistą występów w barwach Arki. Ma ich na koncie aż 422.

 

Nie było też niespodzianki w przypadku głosowania na duet napastników. Kibice postawili na Tomasza Korynta i Grzegorza Nicińskiego.

 

Szymon Szadurski

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia