11.05.2019

Arka II zremisowała z rezerwami Lechii. Relacja

Podział punktów w "małych derbach" Trójmiasta. W 31. kolejce RWS Investment Group IV ligi Arka II zremisowała z Lechią II Gdańsk 1:1 (1:0).

IV liga RWS Investment Group - 31. kolejka

Arka II Gdynia - Lechia II Gdańsk 1:1 (1:0)
Bramki: Banaszewski 13' - Cegiełka 65'

Arka II: Staniszewski (46' Molenda) - Olczyk (72 Gułajski), Lengiewicz, Sołdecki, Sławek - Pek (62' Szałecki), Markiewicz - Stępień (46' Danielak), Bednarski, Banaszewski - Hołtyn

Żółte kartki: Lengiewicz - Cegiełka, Szukiełowicz
Sędzia: Łukasz Kolfuk (Pomorski ZPN)
Widzów: 150

Od pierwszych minut na boisku nie brakowało walki. Lepiej odnaleźli się w niej żółto-niebiescy, którzy jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa objęli prowadzenie. W 13 min. bramkarz Lechii źle interweniował po dośrodkowaniu i nabił piłką wbiegającego Banaszewskiego, a ten skierował ją do siatki. Po chwili ten sam zawodnik próbował zaskoczyć rywali uderzając zza pola karnego, lecz tym razem Woźniak złapał piłkę.

W kolejnych minutach Arka kilka razy zagroziła bramce rywali. W 31 min. groźnie po ziemi uderzył Bednarski, 10 minut później indywidualną akcję celnym strzałem zakończył Markiewicz, a w 44 min. minimalnie pomylił się Stępień. Lechia najlepszą sytuację w tej części gry stworzyła sobie po strzale Sopoćki, ale Staniszewski nie dał się zaskoczyć zawodnikowi gości.

Po zmianie stron tempo gry nieco spadło. Przewagę optyczną nadal miała Arka, ale w 65 min. to goście przeprowadzili skuteczną akcję i zdobyli bramkę na wagę remisu. Cegiełka popisał się mocnym strzałem z ok. 20 metrów, po którym piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Arka najlepszą okazję do strzelenia zwycięskiego gola miała kilka minut później. Po rzucie różnym pierwsze uderzenie zostało jednak zablokowane, a dobitkę Hołtyna nogami obronił Woźniak. W końcówce dobrze interweniował też Molenda, który przeniósł nad poprzeczką strzał Kuczniera.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Pierwsza połowa dała nam dużą dozę optymizmu, że cały mecz zakończy się naszym wyraźnym zwycięstwem. Jednakże strzelona bramka najwyraźniej zbytnio uspokoiła naszych zawodników, bo druga połowa już nie wyglądała tak obiecująco. Dodatkowo straciliśmy w niej gola. Mieliśmy duży apetyt na zwycięstwo, więc szkoda, że skończyło się kolejnym remisem. Pewnym pocieszeniem jest dla nas fakt, że w tym roku jeszcze nie przegraliśmy.

Arka II ma na swoim koncie 52 pkt. Szansa na poprawienie tego dorobku w przyszłą niedzielę w meczu wyjazdowym z Bytovią II Bytów.