27.03.2008

Juniorzy zwyciężają na inaugurację

W dniu wczorajszym juniorzy gdyńskiej Arki zainaugurowali rundę wiosenną. Drużyna juniorów starszych Macieja Cieślika pokonała na wyjeździe lidera Gedanię Gdańsk 3:2, a hattrickiem popisał się Sebastian Karnat. Prawdziwej rzezi niewiniątek dokonali juniorzy młodsi, którzy zdemolowali na wyjeździe Pomezanię Malbork aż 12:0! Z powodu złych warunków atmosferycznych drużyna juniorów starszych Jacka Dziubińskiego nie rozegrała swego meczu z Cartusią Kartuzy.

Liga Juniorów Starszych: Zwycięstwo w meczu z liderem

Gedania Gdańsk - Arka Gdynia 2:3 (0:2)

Bramki: Sebastian Karnat 26, 36, 54 min.

Skład : Mierzejewski (Elżanowski) - Chełmikowski, Olszówka, Dmochowski, Kosicki - Bochentyn, Sychowski, Damaszke (Kobierzyński) - Karnat, Pawłowski (Płażyński), Ćwiklik.

W pierwszej kolejce Ligi Juniorów Starszych nasza drużyna pokonała lidera tych rozgrywek Gedanię Gdańsk 3:2. Cenne zwycięstwo pozwoliło zbliżyć się do rywali na 1 punkt w tabeli (strata po rundzie jesiennej 4 punkty). Przez cały mecz nasz zespół bardzo konsekwentnie prowadził grę i już do przerwy po dwóch bramkach Sebastiana Karnata prowadziliśmy 2:0. W tym okresie gry, Gedania ani razu nie zagroziła bramce bronionej przez Bartosza Mierzejewskiego. Po przerwie przeciwnicy zaatakowali zdecydowanie, zdobywając kontaktowego gola. Zapał zawodników Gedanii szybko ostudziła bramka zdobyta przez Sebastiana Karnata po indywidualnej akcji. 10 minut przed końcem meczu padła druga bramka dla gospodarzy, jednak rozsądna gra arkowców do końca spotkania, pozwoliła zwyciężyć ten ważny mecz.
Dwadzieścia minut przed końcem meczu doszło do przykrego zdarzenia. W polu karnym zderzył się nasz bramkarz Bartek Mierzejewski z napastnikiem gospodarzy. Po szczegółowych badaniach przeprowadzonych w szpitalu uraz okazał się niegroźny i mamy nadzieję, że nasz zawodnik szybko powróci na boisko.

Maciej Cieślik

Pomorska Liga Juniorów Młodszych: Rzeź niewiniątek w Malborku

Pomezania Malbork - Arka Gdynia 0:12 (0:6)

SKŁADY

Młodzi arkowcy rozbili w puch Pomezanię Malbork, w swoim pierwszym wyjazdowym meczu tej rundy. Wynik otworzył w 7 minucie Krystian Żołnierewicz (pozyskany w zimie z Stowarzyszenia Inicjatywa Arka), debiutujący w drużynie Roberta Wilczyńskiego. Żółto-niebiescy szybko uzyskali miażdżącą przewagę i kolejne gole były już tylko kwestią czasu.

Robert Wilczyński (trener):Przeciwnik nie zawiesił nam wysoko poprzeczki, ale mojemu zespołowi należą się ogromne słowa uznania. Szanujemy każdego przeciwnika, ale dzisiaj byliśmy nie do zatrzymania. Moja drużyna zagrała kolektywnie i dobrem nadrzędnym było okazałe zwycięstwo zespołu a nie indywidualna pazerność na gole. Po prostu, silna zwarta - młoda Arka. Chciałbym również podziękować trenerowi Pomezanii za pomoc i serdeczność.