20.10.2018

Śląsk Wrocław - Arka 1:2! Powtórka sprzed roku!

Arka powtórzyła wyczyn sprzed roku i znów ograła we Wrocławiu Śląsk 2:1! Najpierw piękną, premierową w Arce bramkę zdobył Mateusz Młyński, na którą jeszcze przed przerwą odpowiedział z rzutu karnego Marcin Robak. Arka odzyskała prowadzenie trzy minuty po zmianie stron piątym w sezonie trafieniem Macieja Jankowskiego i korzystny wynik utrzymała do końcowego gwizdka!

Lotto Ekstraklasa - 12. kolejka

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 1:2 (1:1)

Bramki: Robak 45'(k) - Młyński 39', Jankowski 48'

Śląsk: Słowik - Broź, Celeban, Golla, Cotra, Pich, Augusto, Pałaszewski (76' Radecki), Chrapek (64' Farshad), Cholewiak (74' Gąska), Robak.

Arka: Steinbors - Zbozień (74' Socha), Maghoma, Helstrup, Marciniak - Nalepa (81' Danch), Deja - Młyński (59' Siemaszko), Janota, Jankowski - Kolev

Żółte kartki: Augusto, Broź, Pich - Młyński

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 9195

0 min - w pierwszym składzie w lidze debiutuje Christian Maghoma. Także Mateusz Młyński po raz pierwszy wyjdzie w pierwszej 11-stce. Kilka zmian podyktowały urazy naszych zawodników takich jak Marić i Zarandia. Mamy nadzieję, że obaj wrócą na mecz derbowy z Lechią.

0 min - warto też zwrócić uwagę na powrót do składu Koleva. W poprzednim meczu wyjazdowym popisał się asystą w Warszawie, ale występ przypłacił zdrowiem i dziś jest ponownie do dyspozycji trenera Smółki. Podobnie sytuacja ma się z Adamem Deją, który murawę przy Łazienkowskiej opuścił jeszcze w pierwszej połowie, a dziś wraca do podstawowego składu.

0 min - oba zespoły wyszły na rozgrzewkę. Przed rokiem właśnie kilka minut przed pierwszym gwizdkiem poważnego urazu nabawił się Yannick Sambea. Dziś nie życzymy sobie podobnych sytuacji. Zresztą nie tylko dziś.

0 min - ostatnio w Arce skutecznością imponuje Maciej Jankowski. Mocno trzymamy kciuki, aby jego dobry okres przemienił się serię w prawdziwego zdarzenia, a nawet w stabilną regularność. Póki co, Maciek ma na koncie 4 gole, natomiast najlepszy snajper gospodarzy w osobie Marcina Robaka uzbierał już 7 goli, więc nie trzeba specjalnie się zastanawiać, na kogo trzeba zwrócić szczególną uwagę w dzisiejszym spotkaniu.

0 min - zespół Tadeusza Pawłowskiego wciąż musi sobie radzić bez Arkadiusza Piecha, który nadal pauzuje za czerwoną kartkę ze spotkania z Legią Warszawa.

0 min - przy okazji meczów ze Śląskiem regularnie przypominamy postać Tadeusza Sochy, który dziś rozpoczyna mecz na naszej ławce rezerwowych. Z Arką Tadek zdobył Puchar Polski i dwa Superpuchary, a ze Śląskiem, którego jest wychowankiem, sięgał po mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju oraz Puchar Ekstraklasy i Superpuchar Polski.

0 min - sędzią dzisiejszego meczu jest Paweł Raczkowski z Warszawy, który w bieżących rozgrywkach był rozjemcą w meczu Arki z Cracovią przy Kałuży.

0 min - obie drużyny pojawiły się na murawie. Nasz zespół dziś w strojach "domowych", czyli na żółto-niebiesko. Gospodarze na zielono. Arkę wyprowadził oczywiście Adam Marciniak.

1 min - pierwszy gwizdek arbitra za nami. Gramy! Rozpoczął zespół Zbigniewa Smółki.

2 min - spokojny początek meczu. Pierwsze zagranie gospodarzy w okolice naszego pola karnego zakończyło się faulem Cholewiaka na Młyńskim.

4 min - tym razem już groźniej w naszym polu karnym, lecz wciąż bez strzału na naszą bramkę. Groźne dośrodkowanie Cholewiaka na dotarło do żadnego z wrocławian.

5 min - zupełnie niegroźny strzał Chrapka z dystansu. Zbyt lekko i zbyt niecelnie, aby Steinbors mógł się czymkolwiek wykazać.

6 min - szybka akcja wyprowadzona przez Picha zakończyła się jego nieudanym strzałem z dystansu.

8 min - gospodarze bardzo blisko podchodzą do naszych zawodników na 40 metrze od swojej bramki i skutecznie walczą o piłkę, a to umożliwia im wyprowadzanie szybkich akcji. Na razie jednak nie odnotowaliśmy celnych uderzeń na naszą bramkę.

10 min - Mateusz Młyński w pojedynku z Gollą w pobliżu pola karnego Śląska. Niestety górą obrońca z Wrocławia.

15 min - od kilku minut to Arka pozostaje w posiadaniu piłki. Na razie jednak gospodarze skutecznie odpierają nasze próby ataku.

15 min - no i było groźnie pod bramką Śląska! Deja zagrał w pole karne do Janoty, ale tego w ostatniej chwili uprzedził Broź!

17 min - błąd przytrafił się Dei, który stracił piłkę 25 metrów od naszej bramki! Na szczęście uderzenie Picha zostało zablokowane!

20 min - Chrapek sprytnym podaniem szukał w polu karnym Robaka, lecz uprzedził go Marciniak. Czujny był też Steinbors, który nie pozwolił, aby piłka trafiła jeszcze pod nogi rywali!

21 min - żółta kartka dla Augusto.

23 min - po wybiciu piłki przez Zbozienia, pierwszy rzut rożny dla Śląska.

24 min - z pewnymi problemami, ale jednak wybijamy piłkę z naszej szesnastki.

24 min - żółta kartka tym razem dla Młyńskiego.

26 min - Augusto znów zagrywa z rzutu rożnego, lecz tym razem od razu oddalamy niebezpieczeństwo.

26 min - bardzo dobre zachowanie Helstrupa, który zablokował uderzenie Pałaszewskiego! Po chwili niecelny strzał Cholewiaka zakończył akcję gospodarzy.

27 min - kiks Maghomy w naszym polu karnym, ale piłka od razu trafia do Steinborsa, więc obyło się bez przykrych konsekwencji.

34 min - Słowik ratuje gospodarzy! Kapitalna akcja Arki, na lewej stronie pociagnął kilka metrów z piłką Marciniak i precyzyjnie dograł do Jankowskiego, który oddał z 8 metrów strzał głową obroniony w nieprawdopodobny sposób przez bramkarza Śląska!

37 min - Młyński został sfaulowany w miejscu, które pozwala na groźne dośrodkowanie w pole karne wrocławian.

38 min - Janota dośrodkował, a odbitą piłkę na 17 metrze uderzył Deja. Niestety metr nad bramką.

39 min - gooooollll dla Arki!!! Niesamowita akcja Młyńskiego, który w pojedynkę okiwał trzech rywali w polu karnym i z bliska pokonał Słowika!

41 min - to mogła być szybka odpowiedź Śląska! Na szczęście Robak niecelnie główkuje z 7 metrów!

43 min - ryzykowna interwencja Zbozienia w polu karnym! Czy było zagranie ręką? Sprawdza to VAR! Sędzia biegnie do monitora!

45 min - niestety jest decyzja o rzucie karnym! Steinbors kontra Robak!

45 min - pewny strzał napastnika Śląska! Znów mamy remis.

45+2 min - było gorąco po tym, jak Steinbors odbił piłkę przed siebie, ale na szczęście Pałaszewskiemu nie udało się oddać strzału z kilku metrów!

PRZERWA - w tym meczu zdecydowanie częściej pod bramką przeciwnika gości Śląsk. Jednak to Arka jest bardziej konkretna, bo z dwóch akcji w polu karnym powinna zdobyć dwa gole, lecz raz kapitalnie interweniował Słowik. Golkiper Ślaska skapitulował po przepięknej akcji Młyńskiego, który najpierw ośmieszył doświadczonych obrońców gospodarzy, a potem oddał sprytny strzał. Gospodarze niby byli groźniejsi, ale gola zdobyli po rzucie karnym, którego można było uniknąć, bo dość prosty błąd przytrafił się Zbozieniowi. Rozstrzygnięcie w tym spotkaniu pozostaje jednak kwestia otwartą i liczymy na pomyślny finał żółto-niebieskich.

46 min - gra wznowiona.

46 min - i od razu bardzo groźnie w naszym polu karnym! Nasi obrońcy nie potrafili przerwać akcji Picha i dopiero Maghoma odbił groźny strzał z 10 metrów zawodnika Śląska!

48 min - i goooollll dla Arki! Jankowski! Nalepa wyprowadził kontrę, zagrał na prawą stronę do Koleva, ten przytomnie podał do Jankowskiego, a Maciek najpierw spokojnie przyjął piłkę, a potem sprytnym, precyzyjnym strzale przy słupku kontynuuje swoją serię strzelecką!

54 min - Marciniak sprytnie wywalczył rzut rożny.

55 min - Nalepa dośrodkował z narożnika boiska, a Deja niestety faulował rywala na 14 metrze i gra została przerwana.

56 min - Broź dokładnie zacentrował na 7 metr, a Cholewiak wywalczył pozycję do strzału głową, lecz na nasze szczęście nie zdołał celnie uderzyć!

59 min - brzydki faul Brozia na Młyńskim i oczywista żółta kartka.

59 min - Siemaszko zmienia Młyńskiego, ale ta zmiana nie jest spowodowana urazem.

64 min - Chrapek opuszcza boisko, w jego miejsce Farshad.

64 min - i od razu groźna centra Farshada, na szczęście odrobinę zbyt wysoka w kierunku Robaka.

67 min - niezły strzał Koleva zza pola karnego! Słowik odbija piłkę poza linię końcową. Korner.

68 min - dośrodkował z rzutu rożnego Nalepa, lecz gospodarze oddalają niebezpieczeństwo.

69 min - niezła akcja Zbozienia i zagranie na szósty metr przed bramkę, gdzie piłka trafiła do Jankowskiego, lecz ten nie zdołał jej opanować. Szkoda.

70 min - Michał Nalepa wyprowadzał kontrę 4 na 3. Niestety zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i w konsekwencji ją stracił, a znów była okazja na podwyższenie prowadzenia.

70 min - w odpowiedzi niezłe uderzenie Cotry, ale tylko siła się zgadzała, bo z precyzją było już trochę gorzej.

71 min - poza boiskiem opatrywany jest Zbozień.

72 min - Damian wraca do gry, ale dopiero po sytuacji, gdy zagotowało się w naszym polu karnym. Obyło się bez strzału na bramkę.

74 min - niestety Zbozień opuszcza plac gry, a za niego pojawia się Socha.

74 min - zmiana także w Sląsku. Za Cholewiaka pojawia się Gąska.

75 min - Deja fuluje rywala pod linią boczną, lecz na wysokości pola karnego. Może być groźnie. Radecki za Pałaszewskiego tymczasem w zespole Śląska.

76 min - Maghoma był tym, który wybił piłkę poza pole karne. Po chwili Pich pada w naszej szesnastce, ale sędzia nie dał się nabrać i ukarał zawodnika gospodarzy żółtą kartką.

77 min - ależ było blisko trzeciego gola dla Arki! Kolev z ostrego kąta najpierw o mały włos nie zaskoczył Słowika, a po chwili zacentrował odrobinę za wysoko w kierunku Siemaszki!

80 min - Socha blokuje zagranie Farshada i mamy rzut rożny dla Śląska. Deja wybija piłkę dośrodkowaną przez Farshada.

81 min - ostatnia zmiana w tym meczu. Opuszcza boisko Nalepa, a za niego wchodzi Danch.

86 min - dobra akcja Śląska. Farshad zszedł z lewej strony do środka i zacentrował na głowę Picha, a jego strzał głową świetnie wyłapuje Steinbors!

87 min - i znów doskonale Steinbors! Pewnie obronił strzał głową Gąski.

88 min - Łotysz jest bezbłędny. Świetnie wyszedł z bramki i przejął dośrodkowanie pomiędzy dwoma zawodnikami Śląska.

90 min - Jankowski zauważył wychodzącego na pozycję Janotę, zagrał w jego kierunku, lecz Michał był na pozycji spalonej.

90 min - 4 minuty dolicza sędzia Raczkowski.

90+1 min - nieźle wyglądała akcja Arki. Szkoda, że nie udało się dobrze dośrodkować Tadeuszowi Sosze.

90+2 min - Janota bardzo dobrze zagrał na 15 metr do Koleva. Szkoda, że Bułgar  nie zdecydował się przyjąć tej piłki na klatke piersiową, lecz uderzał głową. Słowik spokojnie chwycił piłkę.

90+4 min - ostatnia minuta meczu i jest VAR...

90+4  min - nie ma decyzji o rzucie karnym dla Śląska!

KONIEC - po przerwie Arka zagrała nieco bardziej ofensywnie i od razu otrzymała za to nagrodę w postaci gola Jankowskiego. Po objęciu prowadzenia nie cofnęła się pod własną bramkę, lecz raz po raz niepokoiła gospodarzy akcjami, które mogły przynieść kolejne gole. Śląsk nie przyglądał się biernie naszym poczynaniom i próbował odwrócić losy meczu, lecz żółto-niebiescy skutecznie się bronili i ostatecznie odnieśli drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie!