23.08.2018

Grali wypożyczeni w 1 i 2 lidze

Wczoraj 6. kolejkę spotkań rozegrały zespoły występujące w 1 i 2 lidze. Po raz kolejny możemy odnotować występy zawodników wypożyczonych z Arki.

Fortuna 1 liga

W 6. kolejce 1 ligi zaprezentowało się dwóch naszych zawodników. Ich drużyny zanotowały remis i porażkę.

Szymon Nowicki wyszedł w podstawowym składzie i grał do 68 min. wyjazdowego meczu Chrobrego Głogów z GKS-em 1962 Jastrzębie. Wówczas na placu gry zmienił go Rafał Maćkowski. Chrobry zremisował 0:0 i zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów.

Gorycz porażki musiał z kolei przełknąć Mateusz Węsierski. Garbarnia Kraków, w której występuje obecnie nasz zawodnik, przegrała z GKS-em Tychy aż 0:5, a Mateusz pojawił się na boisku w 84 minucie. Jego zespół po 6. kolejkach ma na koncie 5 pkt. i zamyka ligową tabelę.

Wiceliderem tabeli jest natomiast Bytovia (10 pkt.), do której wypożyczony jest Maksymilian Hebel (nie grał w tej kolejce).

2 liga

Czterech zawodników wypożyczonych z Arki cieszyło się z wygranej swoich zespołów w 2 lidze. Trójka z nich zagrała w barwach Gryfa Wejherowo, który pokonał u siebie Błękitnych Stargard 2:0.

Szymon Więckowicz utrzymuje pozycję pierwszego bramkarza Gryfa i rozegrał pełne 90 minut w bramce.

Oskar Ryk

W wyjściowej "11" zespołu z Wejherowa wyszedł też Oskar Ryk, który przebywał na murawie do 72 minuty.

Znalezione obrazy dla zapytania Oskar Sikorski arka gdynia

Wówczas w linii pomocy zmienił go trzeci z Arkowców wypożyczonych do Gryfa - Oskar Sikorski.

Więckowicz rozegrał w tym sezonie wszystkie sześć spotkań po 90 minut, Ryk zagrał do tej pory pięciokrotnie, a Sikorski cztery razy.

Komplet punktów zdobyła też Olimpia Elbląg po zwycięstwie ze Skrą Częstochowa 1:0. Udział w tym zwycięstwie miał Bartosz Nowicki.

Bartosz Nowicki

Nowicki pojawił się na murawie w 77 min. tego meczu, zmieniając w linii pomocy drużyny Olimpii Michała Ressela. Był to jego piąty występ w tym sezonie.

W gorszym nastroju dzień kończył natomiast wypożyczony do Radomiaka Radom Jakub Wawszczyk, którego zespół przegrał na wyjeździe z Rozwojem Katowice 0:1.

Jakub Wawszczyk z umową na 3 lata.
Wawszczyk rozegrał 90 minut na pozycji lewego obrońcy i był to jego czwarty w tym sezonie mecz w pełnym wymiarze czasowym. Ogółem rozegrał już 5 spotkań w barwach Radomiaka.

Po 6. kolejkach zespoły naszych zawodników w 2 lidze plasują się na następujących pozycjach:

Olimpia Elbląg (Mikołaj Gaboir nie grał w tej kolejce) - 2. miejsce
Gryf Wejherowo - 5. miejsce
Radomiak Radom - 7. miejsce
Olimpia Elbląg - 13. miejsce

Już w najbliższy weekend kolejne mecze w 1, 2 i 3 lidze. Życzymy powodzenia naszym zawodnikom!