30.05.2018

Arka II wygrała na wyjeździe z Powiślem.

W meczu 30. kolejki RWS Investment Group IV ligi Arka II pokonała na wyjeździe Powiśle Dzierzgoń 3:1 (2:0). Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Norbert Hołtyn, a jedno trafienie dołożył Dorian Affeld.

IV liga RWS Investment Group - 30. kolejka

Powiśle Dzierzgoń - Arka II Gdynia 1:3 (0:2)

Bramki: Lewandowski 66' - Hołtyn 2 (25', 81'), Affeld 39'

Arka II: Knut - Polański, Blok, Lengiewicz (69' K.Bednarski), Krakowiak - Sikorski, Markiewicz (61' B.Nowicki) - Kłosowski (67' Grabowski), Ryk, Gniadecki (30' Affeld) - Hołtyn

Żółte kartki: Kruczkowski - Krakowiak

Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego odnieśli drugie zwycięstwo w lidze z rzędu.  Do przerwy prowadzili w Dzierzgoniu różnicą dwóch bramek. W 25 min. wynik spotkania otworzył najskuteczniejszy zawodnik naszego zespołu Norbert Hołtyn. W 39 min. drugiego gola dołożył Dorian Affeld, który niespełna 10 minut wcześniej pojawił się na boisku w miejsce kontuzjowanego Dominika Gniadeckiego.

W drugiej połowie rywale starali się odrobić straty, jednak udało im się zdobyć tylko jedną bramkę, która padła w 66 minucie gry po strzale Patryka Lewandowskiego. Na to trafienie Arka II odpowiedziała kwadrans później, gdy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Hołtyn, ustalając końcowy wynik spotkania na 3:1 dla naszej drużyny. Dwie bramki przewagi sprawiły, że gra nieco się uspokoiła. Żółto-niebiescy do końca meczu nie pozwolili już Powiślu na złapanie kontaktu i odnieśli cenne zwycięstwo.

Warto też podkreślić podkreślić świetną formę strzelecką Norberta Hołtyna w ostatnich dniach. Nasz zawodnik zdobył dwie bramki w niedzielnym meczu z Jaguarem, a kolejne dwa trafienia dołożył dzisiaj w starciu z Powiślem. W sumie ma już 13 bramek w lidze w tym sezonie.

Trener Wilczyński po meczu:

-  W trudnych warunkach odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, lecz trzeba powiedzieć, że gospodarze do końca walczyli o korzystny wynik. Bramka Norberta Hołtyna na 3:1 pozwoliła nam złapać tzw. „drugi oddech" i dała więcej spokoju. Brawa dla chłopaków, bo walczyli przez cały mecz, który rozgrywany był w wysokiej temperaturze.

Do końca sezonu w grupie pomorskiej 4 ligi pozostały jeszcze 4 kolejki. W kolejnej serii spotkań Arka II zmierzy się z KTS-K Luzino.