20.02.2008

Arka - FC Zhetysu 3:1 (2:0)

Pierwszy dzisiejszy sparing już za nami. Arka pewnie pokonała FC Zhetysu Taldykorgan 3:1 (2:0) po golach Marcina Chmiesta, Olgierda Moskalewicza z karnego i Bartosza Ławy. Mecz z FC Kaisar Kyzylorda rozpocznie się o 14.45 polskiego czasu.

Po kilkunastu minutach w miarę wyrównanej gry piłkarze Arki osiągnęli wyraźną przewagę. W 23 min padła pierwsza bramka. Krzysztof Przytuła przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Bartosza Karwana, a ten zacentrował w pole karne do Marcina Chmiesta, który strzałem z bliska pokonał bramkarza 5. drużyny kazachskiej ekstraklasy. Na 2:0 podwyższył Olgierd Moskalewicz, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Chmieście.
Niezwykle interesujące rzeczy działy się na początku drugiej połowy. W 52 min Przytuła sfaulował w swoim polu karnym rywala. Norbert Witkowski obronił jednak karnego, a jeszcze lepszą interwencją popisał się przy dobitce. Arka przeprowadziła błyskawiczną kontrę, z podania Tomasza Sokołowskiego skorzystał Bartosz Ława i było 3:0.
W końcówce rywale wykorzystali nieporozumienie Pawła Weinera i Piotra Towarnickiego i ustalili wynik spotkania.

Kizilagac, Silence Beach Resort
Prokom Arka Gdynia – Zhetysu Taldykorgan 3:1 (2:0)
Bramki dla Arki: Marcin Chmiest (23), Olgierd Moskalewicz (38, karny), Bartosz Ława (53)
Witkowski (65 Towarnicki) – Sokołowski, Szyndrowski, Weinar, Kowalski – Przytuła, Ława, Moskalewicz – Karwan, Chmiest, Bułka.