W spotkaniu z trzecią drużyną macedońskiej ekstraklasy bramkę dla Arki zdobył testowany 29-letni meksykański napastnik Enrique Esqueda. Zagrał także inny sprawdzany zawodnik, 28-letni chorwacki środkowy obrońca Igor Jovanovic, który w 2014 roku występował w Miedzi Legnica. Po raz pierwszy w okresie przygotowawczym na boisku pojawili się również Yannick Kakoko i Krzysztof Sobieraj.

 

Z kolei w meczu z czwartym zespołem ukraińskiej ekstraklasy dwa razy do siatki trafił Michał Żebrakowski.

Trener żółto-niebieskich Leszek Ojrzyński nie miał w tych sparingach do dyspozycji kontuzjowanych zawodników, bramkarza Krzysztofa Pilarza oraz Rafała Siemaszki i Marcusa Viniciusa.

 

We wcześniejszych spotkaniach gdynianie pokonali dwóch pierwszoligowców – Miedź Legnica 2:1 oraz Drutex Bytovię Bytów 3:2, natomiast podczas obozu w Antalyi wygrali z piątą drużyną ligi rumuńskiej FC Botosani 2:0 i przegrali z trzecią ekipą ukraińskiej ekstraklasy Worskłą Połtawa 1:2.

 

W środę arkowcy wrócą do domu, a w kolejnych meczach kontrolnych zmierzą się w piątek z pierwszoligowym Chrobrym Głogów oraz w sobotę z ekstraklasową Wisłą Płock.